Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zdążył uciec z wiaderkami wypełnionymi paliwem. Wpadł na terenie stacji towarowej Lublin Główny

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Lublina zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść olej napędowy z jednej z cystern stojących w stacji towarowej Lublin Główny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 50 litrów paliwa.

Do zdarzenia doszło podczas działań przeciwko dewastacjom elementów wyposażenia taboru kolejowego w rejonie torów odstawczych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Funkcjonariusze GOI SOK zauważyli mężczyznę, który spuszcza olej napędowy przez zawór spustowy cysterny stojącej w stacji towarowej Lublin Główny. Na widok mundurowych sprawca próbował zbiec z miejsca kradzieży, jednak funkcjonariusze po krótkim pościgu udaremnili mu ucieczkę zatrzymując mężczyznę i stosując wobec niego środki przymusu bezpośredniego.

Jako dowody rzeczowe funkcjonariusze zabezpieczyli 6 plastikowych wiaderek wypełnionych skradzionym paliwem. Łącznie około 55 litrów oleju napędowego. Mundurowi znaleźli także 9 pustych plastikowych pojemników i 8 pustych plastikowych wiaderek przygotowanych do napełnienia oraz lejki i rękawice.

Ujęty sprawca kradzieży to 42-letni mieszkaniec Lublina, który został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

(fot. SOK)

15 komentarzy

 1. samolot londuje

  obajtek zrób coś siknij złotym deszczem

  • czuj się obsikany

   • O Daniel, Daniel poznaj mego przyjaciela.
    O Daniel, Daniel weź go sobie teraz weź.
    O Daniel, Daniel dotknij mego przyjaciela.
    O Daniel, Daniel niech poleci złoty deszcz.

 2. To ci sukces za niecałe4 300 zł. A redakcja podchwytuje: to jest wiadomość, która pójdzie na 1 stronę i podwyższy czytelnictwo. A to większa kasa. Kasa. Kasa.

  • Ja tu zostawię tylko jedno.
   Powyższy wpis „Kolca” wyraźnie pokazuje pokolenie wychowane przez Pisowców na pieniądzach uczciwie pracujących obywateli. Dla niego 4300 zł to nie kradzież, przecież służby powinny tylko pouczyć za to. Albo wcale nie reagować. Masakra.
   Kolejna rzecz, czepianie się redakcji. Nie dość, że czytasz za darmo, gdzie w l112 ktoś pracuje, redakcja ponosi koszty pracowników, siedziby, paliwa, prądu itp. Ale dla tego cymbała też powinni pracować za darmo a nie zarabiać na utrzymanie rodziny.

   Widać, ku czemu ten kraj zmierza.

   • To nie pisowiec torbo tylko powski złodziej

   • Oj Michałowo…
    Za darmo, to można co najwyżej po pysku dostać.
    Tu czytasz „za darmo”, kosztem bombardowania wszechobecnymi reklamami.
    Redakcja nie robi tego charytatywnie, ponosi koszty, ale ma też i zyski, które przewyższają koszty i nikt niczego nie robi za darmo – własciciele redakcji ZARABIAJĄ NA TYM.
    I jest to całkowiecie normalne.

   • Ile Michałowej wyszło za 55 ON ???

  • Chyba 430zl

 3. To na pewno byli Niemcy. Obsrajtek musiał obniżyć ceny więc wywożą od nas po paliwo

 4. wiecie co SOkisci robia z tym paliwem ? 🙂

 5. To paliwo i tak jechało za darmochę wukrainę. Więc kradzieży nie było.

 6. Mi to śmiać się chce z tych ich ubranek – wystrojeni jakby jechali Osamę pojmać 😀

 7. Przecież to wykroczenie około 360 złotych, myślałem że SOK prowadzi wykroczenia, a nie przekazuje Policji, chyba nie umie i pcha do Policji, a paliwo leje do tego czarnego samochodu z kamerami, którego masa wskazuje, że jest ponad 3,5 tony. Ciekawe jak diagności badania techniczne podpisują.

Dodaj komentarz

Z kraju