690 680 960

Nie daj się oszukać, czyli jak bezpiecznie wziąć kredyt?

W życiu różnie bywa. Nie zawsze na wszystko starcza nam pieniędzy. Powszechniejszy dostęp do kredytów i mniejsze wymogi formalne sprawiają, że możemy w razie potrzeby uciec się do pożyczenia gotówki w banku.

Nie można jednak robić tego na “hurra”, bez przemyślenia i sprawdzenia warunków. Warto więc dowiedzieć się, jak bezpiecznie wziąć kredyt, by nie zostać naciągniętym lub oszukanym.

 

Oceń swoją zdolność kredytową

To wydaje się oczywiste, ale bardzo często potrzebując pieniędzy po prostu chcemy je mieć, nie myśląc o tym, jak później spłacimy dług. Dlatego trzeba się przyjrzeć swoim finansom – dochodom i wydatkom i ocenić, czy stać nas na kredyt i jaka wysokość miesięcznej raty byłaby najbardziej odpowiednia. Warto też przemyśleć, jakiej kwoty naprawdę potrzebujemy. Dobrym pomysłem będzie upewnienie się, czy przypadkiem nie mamy jakichś niespłaconych należności i tym samym nie figurujmy w biurach informacji gospodarczej lub kredytowej jako dłużnik.

 

Zanim podpiszesz, przeczytaj

Jeśli nie chcesz zostać “zrobiony na szaro” przez bank, to musisz sam zadbać o to, by wszystko było tak jak powinno. Czyli inaczej mówiąc – szczegółowo zapoznać się z umową kredytu, przeczytać ją ze zrozumieniem, sprawdzić czy nie ma tam żadnych haczyków ani ‘atrakcyjnych dodatków’. Jeśli coś jest dla ciebie niejasne, to od razu pytaj doradcę kredytowego, tak żeby nie wpakować się w duże raty czy jakieś inne dodatkowe koszty.

 

Ubezpiecz kredyt

Dzisiaj w zasadzie możemy się ubezpieczyć na każdy wypadek, również od niespłacenia kredytu. Przecież może być różnie, zdarzy się choroba, wypadek, utrata pracy i zostajemy bez środków do życia. A takie zabezpieczenie płacone jako dodatkowa kwota doliczana do miesięcznej raty daje pewność, że w razie problemów kredyt spłaci ubezpieczyciel. To będzie też bezpieczne dla naszych bliskich – że w razie śmierci nie zostaną z nieswoim zadłużeniem.

 

Sprawdź bank, poszukaj opinii

Zawsze warto posłuchać innych. Ryzyko oszukania przez duży, renomowany bank jest dużo mniejsze niż w przypadku mniej znanych firm. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami innych klientów i kredytobiorców. Zawsze to dodatkowa wiedza, która ułatwi podjęcie decyzji.

 

Wybierz najlepszą ofertę kredytu

Pytanie tylko jak to zrobić, skąd wiedzieć która oferta jest najlepsza? Wystarczy porównać parametry kredytów: RRSO, oprocentowanie, wysokość miesięcznej raty, prowizję naliczaną przez bank. Pomóc w tym może ranking kredytów na finanse.rankomat.pl, dzięki któremu sprawdzisz który bank aktualnie ma dostosowaną do twoich oczekiwań najlepszą ofertę kredytu. Mało tego – możesz od razu przejść na stronę banku i złożyć wniosek online bądź umówić się na spotkanie z doradcą finansowym.

 

Weź bezpieczny kredyt

Podsumowując – znalezienie bezpiecznej oferty kredytowej nie jest wcale takim trudnym zadaniem. Po prostu trzeba poświęcić trochę więcej czasu i dokładanie się z nią zaznajomić. Nie żałuj na to czasu – i tak zyskujesz, bo nie musisz biegać po bankach ani telefonować. Ogranicz formalności i znajdź tani kredyt na finanse Rankomat.pl, bez nerwów, bez pośpiechu i bez wychodzenia z domu!

 

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas