Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciał wjechać w tył auta, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje radny (zdjęcia) AKTUALIZACJA

Nie żyje radny Rady Miejskiej w Józefowie. Był on uczestnikiem wypadku na drodze między Janowem Lubelskim a Frampolem. Wjechał w niego kierowca hondy, który chciał uniknąć kolizji.

Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować życia motocyklisty, który brał udział w wypadku w miejscowości Kocudza Pierwsza w powiecie janowskim. Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w niedzielne południe 29 października na drodze krajowej nr 74, między Janowem Lubelskim a Frampolem.

Z ustaleń policjantów wynika, iż kierujący range roverem zatrzymał się za autem, którego kierowca czekał, aby wykonać manewr skrętu w lewo. Jadący za nim hondą mężczyzna widząc, iż nie zdoła wyhamować, chciał uniknąć wjechania w tył samochodu. 71-latek zaczepił jednak o auto, następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka motocyklem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Motocyklistę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Jego obrażenia były jednak tak poważne, że zmarł po kilku dniach.

Kierowca jednośladu miał 45 lat. Był radnym Rady Miejskiej w Józefowie. Jak wskazują władze miasta, Grzegorz Berdzik był wzorem samorządowca, zawsze pełnym szacunku i miłości do ludzi. Funkcję radnego traktował jak swoją życiową pasję i pięknie służył zarówno swojej rodzinnej miejscowości Górniki jak też całej lokalnej ojczyźnie.

Nie chciał wjechać w tył auta, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje radny (zdjęcia) AKTUALIZACJA

fot. Policja Janów Lubelski

AKTUALIZACJA
Range rover zatrzymał się za autem którego kierowca czekał, aby wykonać manewr skrętu w lewo. Początkowo policja wskazywała, iż to jego kierowca miał wykonywać ów manewr.

37 komentarzy

 1. Obaj kierowcy popełnili błędy. Ten z białego powinien włączyć kierunkowskaz (zamiar skrętu w lewo) odpowiednio wcześniej a nie jak większość mających PJ z chipsów gdy dopiero staną. A ten z tyłu musiał mu siedzieć na zderzaku albo jechali dużo szybciej niż dopuszczalna w tym miejscu.

  • Naucz się czytać artykuły ze zrozumieniem , bo tylko idiotę z siebie robisz tymi komentarzami.

 2. Starzy kierowcy zawsze uczyli mnie żeby unikać skrętu w lewo a jak już muszę to robić to z dużą ostrożnością bo większość wypadków spowodowana jest przez taki manewr, zatrzymanie pojazdu na drodze lub przecinanie toru jazdy jest zawsze zagrożeniem, jest taka zasada że wybiera się zawsze sklepy, bary, stacje paliw itp. po prawej stronie.

  • Dziadunio z Willolowa

   Jak to robisz z głową, a przy tym inni uczestnicy ruchu mają głowę na karku i nieco kultury, to nawet możesz zawracać na trzy w miejscu dozwolonym i nic się nie stanie. Fakt, że teraz jest taki wysyp dzbanów, że strach stanąć przed przejściem albo skręcić nawet w prawo, masz ciąć prosto i zdecydowanie z maksymalną prędkością, bo seba w audicy z tyłu dostanie skrętu kiszek…

   • Policja powinna się zająć tymi sebami bo to zakały dróg publicznych i zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Konfiskować auta za pijaństwo i brawurę na drodze, a dodatkowo dowalić podatek samochodom starym , z duzą mocą i masą.

  • „74” nie utrudniaj sobie życia.
   Ze skrętu w prawo też zrezygnuj 🙂

  • a jak mieszkasz po lewekj stronie drogi to p[rzeniesiesz dom?

   nie bredź

   ten z hondy zapisalał ile fabryka dała, może też rozmawiał przez telefon i nmioe zauważył że coś stoi na drodze

 3. KIedy jazda na zderzak będzie surowa karana przez policję? tak wypadek nie powinien mieć miejsca. Jest za mało patroli za mało policji na drogach i ulicach!!! Do tego kary nie są surowe!!!

 4. Bez sensu ten nagłówek – nie żyje radny – brzmi jakby był ponad tymi co giną codziennie w wypadkach. Po prostu był człowiekiem, niestety nieszczęśliwy przypadek i człowiek nie żyje, a nie radny.

 5. Dlaczego idiota z hondy nie zjechał na prawo tylko na pas przeciwległy… Kretyn i tyle. Odebrał życie wyborcy odchodzącej partii więc ten z góry powinien to wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo