Nie chciał sprzątać mieszkania, współlokator zadał mu siedem ciosów nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 26-latkowi, który nożem do tapet zadał siedem ciosów w klatkę piersiową swojemu współlokatorowi. Mężczyzna uciekł, jednak potem sam zgłosił się na policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę przy ul. Turystycznej w Lublinie. W jednym z mieszkań na stancji mieszkali dwaj mężczyźni. W godzinach wieczornych, kiedy wspólnie spożywali alkohol, doszło pomiędzy nimi do nieporozumień. Te po chwili przerodziły się w awanturę, w trakcie której 26-latek chwycił na nóż do tapet i ugodził nim swojego współlokatora.

O wszystkim zaalarmowana została policja i pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili pomocy rannemu 25-latkowi, po czym przetransportowali go do szpitala. Mężczyzna miał siedem ran kłutych w klatce piersiowej. Z kolei policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który w międzyczasie oddalił się z mieszkania. Jednocześnie policyjni technicy zabezpieczyli pozostawione na miejscu ślady.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z VI komisariatu a także prokuratura. Niebawem 26-latek sam zgłosił się do komendy. Ze wstępnych jego wyjaśnień wynika, że nieporozumienia rozpoczęły się od sporu na temat sprzątania i utrzymania stancji. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek policjantów i prokuratorów sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Żołnierze wyklęci na stancji zamknięci.Turystyczna to mieszkania komunalne taki lubelski Bronks.

  • w slamsie zaraz za leclerkiem mieszka kolo chodzący bez maski z pieskiem za 4,5 koła . Koleś na zasiłkach skąd się da, nie zna pojęcia praca. Ubrany w markowe ciuchy i oczywiście ałudi srebrne. PO prostu wie na kogo głosować

   • No i z czym masz problem? Nie kradnie? Nie kradnie. Jak mu zazdrościsz, to podejdź i zapytaj, skąd bierze pieniądze, bo Ty też byś tak chciał. Też sobie kupisz pieska za 4,5 koła i będziecie razem wyprowadzali je w markowych ciuchach na spacer.

 2. Zdarza się nawet najbardziej opanowanym osobom. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zadbać o swoje bezpieczeństwo, to niech nie liczy, że ktoś zrobi to za niego. Może i w obszarze zabudowanym nie ma obowiązku noszenia odblasków, ale jednak warto nosić. Podobnie z kamizelkami ochronnymi. Obowiązku nie ma, ale na wszelki wypadek warto założyć, gdyby kogoś zakazy/przepisy nie powstrzymały przed wbiciem w nas noża.

 3. Dureń. Gdyby zamiast wbijać w żebra nóż, przejechał go samochodem, to by dostał mandat. A jakby zrobił to na przejściu dla pieszych, to jeszcze miałby tu zastępy obrońców i adwokatów, którzy zupełnie za darmo radziliby mu, jak uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności.

 4. On bo zbawił od życia w bałaganie. Będzie miał dopuszczone.

 5. Ach te studenty….

 6. Teraz będzie musiał sprzątać celę. Będzie miał lepszych współlokatorów.

 7. Pewnie bugzel w akcji

 8. Pewnie za śmiecia matka sprzątała i nie zdążył nauczyć się samodzielności. Szkoda, że za udzieloną mu lekcję zapłaci nauczyciel…

 9. ,, Marcin ” to własnie jak to mówisz (nauczyciel) robił bardache i nie sprzątał

 10. Jakim cudem dożywocie skoro za zabójstwo dostaje sie 25 lat? XD
  Serio niech ktoś mi to wytłumaczy, bo nie kumam jak za usiłowanie mozna dostać dożywocie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL