690 680 960

W pożarze zakładu koło Lublina zginął mężczyzna, są też osoby ranne. Strażacy wciąż walczą z ogniem (zdjęcia, wideo)

Tragicznie w skutkach zakończył się pożar hali w Strzyżewicach. Strażacy znaleźli w środku zwłoki mężczyzny. Cztery osoby odniosły też obrażenia ciała. Akcja gaśnicza wciąż trwa.

Już 15 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem hali w miejscowości Strzyżewice w powiecie lubelskim. Sytuacja została już opanowana, jednak cały czas trwa walka z ogniem. Pożar jest dogaszany, zaś miejsca, gdzie można już wejść, są dokładnie sprawdzane.

W trakcie tego typu działań strażacy znaleźli zwłoki. Jak nas poinformował st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, ofiarą jest mężczyzna w wieku ok. 50 lat. Jak ustaliliśmy, ma to być to jeden z pracowników zakładu. Co więcej, kilka osób zostało rannych. Pomocy medycznej wymagały cztery osoby, poszkodowany doznali oparzeń ciała, ran kończyn górnych czy też zatrucia dymem.

Jak już informowaliśmy, pożar nastąpił o godzinie 10:45 na terenie zakładu produkcyjnego, zajmującego się wytwarzaniem komponentów ze styroduru. Zapaliła się hala o wymiarach ok. 20 na 100 metrów. Budynek został kompletnie zniszczony przez ogień. Czarny dym widoczny był z kilku kilometrów.

 

 

(fot. lublin112.pl, wideo nadesłane, foto nadesłane Dorota)

7 komentarzy

 1. Czy to taki pożar jak w Ziemi Obiecanej? Ratowanie się przed bankructwem?

 2. Ciekawe jak tam drogi i wyjścia ewakuacyjne? Pozamykane, pozastawiane… gaśnice pewnie ostatnia pieczątka 2010?

  • taka gaśnicą to możesz sobie zapał do pisania komentarzy zgasić a nie taki pożar…..

   • Bardzo dobrze powiedziane! Jak sie nie ma nic mądrego do powiedzenia to najlepiej siedziec cicho i nie pisać głupot. Chamstwo i głupota niektórych ludzi komentujących poraża.

 3. Z tego co się orientuję to pożary były tam normą. Prawdopodobnie bhp było tylko na papierze.
  Spoczywaj w spokoju sąsiedzie. 😥

 4. Kto to zginął?

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas