Traktorzysta zaczął skręcać, kiedy był wyprzedzany przez ciężarówkę. Miał zakaz kierowania pojazdami (zdjęcia)

Za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami odpowie 28-latek, który nie zauważył, że wyprzedza go ciężarówka. Na szczęście nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło we wtorek na jednej z lokalnych dróg w gminie Werbkowice w powiecie hrubieszowskim. Zderzyły się tam dwa pojazdy: ciągnik rolniczy i samochód ciężarowy. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili policjanci, oba pojazdy jechały w tym samym kierunku. Kierujący ciężarową scanią z naczepą 35-latek rozpoczął manewr wyprzedzania poruszającego się przed nim ciągnika. Kiedy zjechał na lewy pas jezdni, traktorzysta nie sygnalizując manewru, nagle skręcił w lewo w posesję wjeżdżając bezpośrednio przed ciężarówkę. W wyniku tego mężczyzna doprowadził do zderzenia obu pojazdów po czym ciągnik wpadł przewróci się na bok.

Na szczęście kierowcy nie doznali obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli trzeźwi. W trakcie wykonywania czynności wyszło jednak na jaw, że 28-latek nie powinien wsiadać za kierownicę ciągnika. Sądu Rejonowy w Zamościu wydał mu bowiem zakaz prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat. Obowiązuje on jeszcze do lutego 2022 roku.

(fot. policja)

Zobacz również

13 komentarzy

  1. Wspomagnie sobie zalożył maske przytuningował ale o lusterkach sirota zapomniała

  2. a ten z burakami ile zapie….ł

  3. Ulala ,bedzie następny zakaz ,a póżniej pewnie dożywotni .Straszliwie „dotkliwe ” kary wymierzają te nasze sądy

  4. Dobrze, że żaden z uczestników zdarzenie nie poruszał się rowerem, hulajnogą czy pieszo, bo bez znaczenia czy był winny, czy też nie – to na tym forum byłby zwyzywany od ameb.
    Za to takie samo zachowanie, ale dokonane już podczas kierowania traktorem/ciężarówką jest zaś traktowane jako zwykła kolizja/wypadek, która przydarzyć się może nawet najlepszym.

  5. Najpierw jeden przeorał, później jego przeorało.

  6. A może się wyklepie zakład mam 🙂

  7. Brakuje informacji o dobrym zakonczeniu, cos w stylu ‚traktorzysta zostal zatrzymany w areszcie i zajeto xxx na poczet zwrotu przyszlych dlugow’.

  8. na traktora najpierw trąbim , nauczony jestem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!