Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie będzie sobotniego otwarcia kompleksu basenów Park Avia. Wszystko przez awarię wodociągową

Zapowiadane na sobotę otwarcie basenów na terenie Parku Avia w Świdniku musiało zostać przełożone w czasie. Wszystko przez awarię wodociągową, która wystąpiła w mieście. Dopiero kiedy znane będą wyniki badań wody, ogłoszony zostanie nowy termin uruchomienia kompleksu.

W sobotę pierwsi mieszkańcy Świdnika mieli skorzystać z nowego kompleksu basenów Park Avia. Okazuje się jednak, że otwarcie miejskiej pływalni musi zostać przełożone w czasie. Wszystko z powodu awarii wodociągowej, która wystąpiła w mieście. Jak już informowaliśmy, w trakcie budowy magistrali, zruszone zostały stare rury przez co jakość wody w zakresie parametrów fizykochemicznych uległa pogorszeniu. Do odwołania wprowadzony został zakaz wykorzystywania wody z wodociągu do celów spożywczych. Może być ona wykorzystywana jedynie do celów gospodarczych, spłukiwania toalet itp.

Powiatowy inspektor sanitarny w Świdniku zdecydował, że nie nastąpi zapowiadane na sobotę otwarcie basenów na terenie Parku Avia. Z obiektu pobrano próbki wody do badań. W sobotę mają być znane ich wyniki. Od nich również będzie zależało, kiedy kompleks zostanie otwarty.

Park Avia jest podzielony na dwie części: wewnętrzną i zewnętrzną. W tej pierwszej do dyspozycji będą: pływalnia sportowa, rekreacyjna, wanny SPA, brodzik dla dzieci, saunarium, strefa relaksu i tężnia solankowa. W drugiej części, zewnętrznej, korzystać będzie można z basenu podzielonego na kilka stref, który przeznaczony jest nie tylko dla najmłodszych, lecz także dla starszych użytkowników, do tego wodnego placu zabaw, dwóch zjeżdżalni, leżanek, wanien SPA, boiska, siłowni i placu sprawnościowego. W obiekcie znajdują się także restauracja oraz sklep z akcesoriami do pływania i produktami spożywczymi.

(fot. Świdnik Wysokich Lotów)

11 komentarzy

 1. A juz myslalem ze kakaowy szatan

 2. Andziej andziej ????️

 3. Ale siara by była jakby dlugopis w szortach juz chcial wskoczyć do basenu a tu zonk bo Pan Trzaskowski wodę zanieczyscil

 4. Wina PO i Trzaskowskiego!
  A czekaj… Chamburgiem chyba kto inny tzadzi. ?

 5. niezły początek 😀

 6. marian prawdziwy patriota

  Basen będzie otwarty w piątek przed ciszą wyborczą. Sam wielki Adrian Długopis wskoczy pierwszy a cały hamburk w ramach wdzięczności zagłosuje na niego.
  Nawet mi was nie żal pelikany ze Świdnika.

 7. Buhehehe i gdzie LSW z Hamburga bydom się plumkać, chyba w stawie ahahaha

 8. PiSior pyto lubelska sam pierwszy będziesz się tam pluskał ??

 9. Nawet nie do pomyślenia

  Za czasów PO nigdy czegoś takie nie było.

Z kraju