Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie będą musieli jeździć do Lublina, aby zdawać prawo jazdy. W Kraśniku otwierają filię ośrodka egzaminowania

Mieszkańcy Kraśnika i powiatu kraśnickiego od jutra będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy bez konieczności pokonywania kilkudziesięciu kilometrów do Lublina czy też Tarnobrzega. W filii przeprowadzane będą egzaminy podstawowych kategorii.

W środę w Kraśniku pierwsi kandydaci na kierowców przystąpią do egzaminów na prawo jazdy. Swoją działalność rozpoczyna bowiem oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Dzięki temu mieszkańcy powiatu nie będą już musieli jeździć do Lublina czy Tarnobrzega zarówno w trakcie kursu, aby nauczyć się tras, jak też, aby zdać egzamin. Ośrodek znajduje się przy ulicy Urzędowskiej 551 i będzie czynny dwa dni w tygodniu: w środy i w czwartki. W Kraśniku przeprowadzane będą tylko egzaminy na prawo jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B1 i B.

Starania o utworzenie Oddziału Terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozpoczęły się w ubiegłym roku. Apelował o to m.in. ówczesny poseł Wojciech Wilk. Jak argumentował, filia ułatwi mieszkańcom Kraśnika i powiatu kraśnickiego uzyskanie prawa jazdy, dodatkowo jest szansa na zwiększenie liczby egzaminów przeprowadzanych przez lubelski WORD. Wszystko dlatego, że mieszkańcom sąsiednich powiatów będzie bliżej do Kraśnika niż do Tarnobrzegu.

W czerwcu 2018 roku radni Sejmiku Województwa Lubelskiego jednogłośnie opowiedzieli się za utworzeniem oddziału. Obecnie w województwie lubelskim funkcjonują cztery ośrodki egzaminowania kierowców: w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Do tego trzy filie zlokalizowane w Puławach, Biłgoraju i Łukowie.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

  1. no i się zaczyna, to level tłuczenia bawarskeigo gónwa uważam za otwarty, kolebka buractwa LKR zacznie robić kwity na wsi u siebie, nakupią bawarek bo to super indywidualny wóz, będę fajny i wyjątkowy kupie srebrną e39 XD

  2. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to nawet zdając prawo jazdy w Wólce Kątnej poradzi sobie wszędzie. Trzeba pomyśleć, przemyśleć skrzyżowania, sprawdzić na google map lub strrt view i dopiero jechać upewniwszy się uprzednio.
    Pozdrawiam.