Nagranie wczorajszego pościgu za pijanym kierowcą. Staranował radiowóz jadąc 100 km/h

Mieszkaniec gminy Firlej, który uciekał przed policją i staranował radiowóz, jutro stanie przed obliczem prokuratora. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dopiero we wtorek do prokuratury zostanie doprowadzony 35-latek z gminy Firlej, który wczoraj po południu uciekał przed policjantami z Lubartowa. Nie reagował na dawane mu znaki do zatrzymania się, stwarzał też olbrzymie zagrożenie na drodze krajowej nr 19. W okolicach Kocka, po kilkunastu kilometrach szaleńczej ucieczki zjechał na polne drogi, gdzie jadąc blisko 100 km/h staranował radiowóz.

Potem usiłował uciekać pieszo, nawet oddane przez funkcjonariuszy strzały nie ostudziły jego zapału do ucieczki. W końcu został zatrzymany i obezwładniony. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec gminy Firlej miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wciąż trzeźwieje w policyjnej celi.

Jak nas poinformowano, mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, drugi czynnej napaści na policjanta trzeci z kolei spowodowania zagrożenia katastrofy w ruchu drogowym. Łącznie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Od jutrzejszego przesłuchania w prokuraturze zależy również, jakie środki zapobiegawcze będą zastosowane wobec mężczyzny.

(fot. wideo – policja)
2016-11-28 21:00:40

27 komentarzy

 1. Na nagraniu bardzo dobrze widać jak działają polskie rady policyjne w autach. ,,Radiowóz się już zatrzymał ale prędkość jeszcze jakaś pokazywał. A jak było by dłużej, ciekawe Ile by jeszcze pokazał.

 2. 2 promile to raczej łatwy cel, ale trzeba przyznać zatrzymanie fachowe.
  Na blokadzie Opel? A wiadomo czym jest nagranie pościgowe?

 3. wcześniej publikowano to nagranie w TV, wiec spóźniliście się 😛

 4. Powinni do gnoja strzelać tak żeby trafić a nie teraz my z naszych podatków będziemy płacili za szkody. W stanach nikt nie ucieka policji bo wie że mogą go zastrzelić. U nas możesz sobie rozjechać policjanta i co najwyżej posiedzisz sobie wygodnie na koszt podatników.Kpina i tyle.

  • Nie wiem co przeglądasz w sieci, ale proponuję odpalić pewien popularny serwis na „Y” i pooglądać sobie jak się nie ucieka przed policją w tych cudownych Stanach. Chyba, że te wszystkie nagrania to są wyreżyserowane materiały szkoleniowe tamtejszej policji, to sorry, masz rację. Druga sprawa to kpiną nie jest zapobiegawcze zachowanie policjantów, tylko konstrukcja przepisów użycia broni. Więcej problemów wynika z niej dla używającego broni, niż tego wobec którego tej broni użyto. Również jestem zdania, że policja powinna częściej wychodzić z założenia, że dobro własne, kolegów lub innych uczestników ruchu, jest ponad strach przed godzinami przesłuchań prokuratora, wydziału wewnętrznego czy tony papierków do wypełnienia. Pijany debil w rozpędzonej tonie żelastwa, usiłujący zabić drugiego człowiek powinien być eliminowany ze społeczeństwa raz a dobrze.

   • „On” ma rację – dopóki nie zmienią się przepisy o użyciu broni, policjanci w obawie o zrujnowanie swojego życia osobistego będą się jej bać używać. Nie może być tak, że bardziej ściga się policjanta, który użył broni niż tego, którego zachowanie skłoniło policjanta do jej użycia.
    Policjant to też człowiek, idzie do pracy i chce z niej wrócić do rodziny.
    Po cholerę ma dzwonić i mówić, że nie wróci wcześniej niż prokurator skończy dochodzenie przeciwko niemu bo ośmielił się strzelić do bandziora, czy potencjalnego mordercy prowadzącego pojazd po wódeczce.
    Tak, mordercy, bo w wielu przypadkach tylko ingerencja policji zapobiegła czyjemuś kalectwu, albo nawet śmierci.

 5. dobry jest – trzymał do końca…
  a tak serio to gdyby był tor…
  na przykład saneczkowy to czuł by sie lepiej bo zima nadchodzi co widać za oknem,
  mieszkaniec by się czuł lepiej…

 6. oddane przez funkcjonariuszy „starzały”

  • Kaśka w relacji na żywo spod samego Jaśka

   Czego sie czepiasz, tak się teraz pisze, a mówi się: „szczały”, „szczelam”, „szczelajom”, „czydzieści czy”, „czysta czy”, a zamiast „cześć”, słyszy się „czests”, czy słynne z reklam „pomagać”, sepleniuchy wymawiają: pomagats

 7. Było go złapać i zapakować.

 8. Pijany kierowca – przestępca , tylko skąd mogą to wiedzieć zanim sprawdzą jego stan trzeźwości ? Napadu na bank też nie bylo w okolicy .
  Uciekajacy ginie na drodze , mial napad lęku nie byl pijany i co wtedy ?

 9. jeszce trochę i piani wyeliminują z dróg nieoznakowanych wregionie;-)

 10. Czy ktoś wie w jakiej miejscowości go zatrzymali i którędy uciekał?

 11. A czy ktoś może poinformować czy prokurator utrzymał trzy miesięczny areszt dla tego gnoja,…

 12. cwaniak ma plecy w policji wiec zaraz sprawa ucichnie

  • Chyba nic nie załatwi cała Polska oglądała w TV, ale do biednych nie należy chyba ponad 70 ha ponad 20 krów będzie miał adwokat kogo doić,…

 13. żona i bratowa w policji wycisza temat

 14. ''cwiachalski''

  uzycie broni nie uzasadnione

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach