Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nagle ochłodzenie zmierza do woj. lubelskiego. Możliwy atak zimy

Dobiega końca ciepły okres synoptyczny w pogodzie. Jeszcze tylko w poniedziałek zobaczymy wysokie wartości na termometrach. Od wtorku czeka nas kilkunastostopniowe ochłodzenie, które utrzyma się przynajmniej do weekendu. Niewykluczone, że w regionie spadnie deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Możemy spodziewać się utworzenia pokrywy śnieżnej. Na drogach wystąpią trudne warunki do jazdy.

W poniedziałek rozpoczyna się w Polsce kilkudniowe ochłodzenie spowodowane przechodzeniem pofalowanego frontu chłodnego z zachodu na wschód kraju. Przed frontem zalega cieplejsze powietrze polarno-morskie, natomiast za frontem również polarne, ale znacznie chłodniejsze. Najniższe wartości zobaczymy od wtorku do czwartku. Od weekendu czeka nas wyraźne ocieplenie.

Dziś zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresowo duże. Pod koniec dnia w regionie możliwy niewielki deszcz. Termometry w województwie lubelskim pokażą od 17°C do 20°C. Wiatr ma być na ogół słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Noc z poniedziałku na wtorek zacznie przynosić istotną zmianę warunków pogodowych. Zachmurzenie ma być na ogół duże i całkowite. Wiatr słaby i umiarkowany zmieni kierunek z południowego na północno-zachodni, zwiastując nadejście i przechodzenie frontu. Opady deszczu zaczną występować bliżej godzin porannych we wtorek. Temperatura wyniesie od 4°C do 7°C.

We wtorek wyraźne ochłodzenie. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, wystąpią w całym regionie opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. Znajdziemy się pod chmurami pofalowanego frontu atmosferycznego wzdłuż, którego przemieszczać mają się niewielkie fale frontowe, które urosną następnie do postaci mezoskalowych ośrodków niskiego ciśnienia. Nad Europą Zachodnią znajdzie się wyż rozbudowujący się nad Skandynawię, który ściągać ma do naszego kraju chłodną masę powietrza z północnego-zachodu. Termometry pokażą od 2°C do 7°C w najcieplejszym momencie dnia. Najwyższe wartości odnotowane zostaną na wschodnich krańcach regionu. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków północnych, potęgując odczucie chłodu.

Noc z wtorku na środę przyniesie zachmurzenie duże i całkowite w całym regionie. Występować mają początkowo opady wielkoskalowe deszczu, przechodzące następnie w mokry śnieg wraz z napływem coraz chłodniejszego powietrza. Wiatr umiarkowany, okresowo porywisty do 50 km/h z kierunków północnych. Termometry pokażą od 0°C do 2°C. Na drogach może być ślisko. Może utworzyć się pokrywa śnieżna do 5-7 cm.

Środa przyniesie kontynuacje załamania pogody związanego z niżem śródziemnomorskim. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0°C do 1°C. W całym regionie występować będą opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Wiatr ma być umiarkowany, okresowo silny z kierunków północnych do 50 km/h. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 1-6 cm. Na drogach regionu mogą panować trudne warunki do jazdy. Odradzamy zmianę opon z zimowych na letnie, mając na uwadze prognozowane załamanie pogody. Możliwe zawieje śnieżne.

Noc ze środy na czwartek przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura oscylować ma w okolicach 0°C. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 1-4 cm. Wiatr z kierunków północnych, potęgujący odczucie chłodu do 36 km/h. Na drogach regionu będzie ślisko.

Czwartek może przynieść jeszcze słabe, umiarkowane śniegu i deszczu ze śniegiem, zanikające prawdopodobnie w drugiej części dnia. Termometry pokażą w regionie od 1°C do 3°C.

W piątek opady śniegu zdarzyć mogą się na południu województwa lubelskiego, ale mając na uwadze dynamiczną sytuacje synoptyczną prognozy mogą ulec jeszcze zmianie. Termometry w regionie pokażą od 2°C na południu regionu do 9°C na północy województwa.

Po chwilowym ataku zimy, weekend przyniesie nagły wzrost temperatury. Na termometrach zobaczymy od 10°C do 14°C. Zdarzyć mogą się jednak opady deszczu.

Początek przyszłego przyszłego tygodnia z temperaturą powyżej 15°C. Nie zabraknie dni ze słońcem, ale okresami możliwe są niewielkie opady deszczu. Przeważnie znajdziemy się w polu podwyższonego ciśnienia.

Wkrótce więcej informacji o załamaniu pogody.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

Nagle ochłodzenie zmierza do woj. lubelskiego. Możliwy atak zimy

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. No to się będzie działooo !!!
  Kierowcy dadzą sobie radę, gorzej będzie z posiadaczami praw jazdy, coś mi sie widzi, że wielu będzie miało sporą szansę zostać męczennikami motoryzacji 😆

 2. Boję się, boję się, boję się! Oby tylko przyjaciele Rosjanie nie wstrzymali nam dostaw gazu! Z przyczyn technicznych, rzecz jasna.

 3. A kiedy przyjdą te burze zapowiadane 31 marca? W Panstwa prognozie były zapowiedzi burz i do tej pory nie przyszły.

  • Z takim pytaniem to raczej do „cołaskabiorcy” w najbliższej parafii. Ten po stosownej „cołasce” uzyska połączenie z Najwyższym Dyspozytorem, a ten, albo odpowie , albo (prędzej) nie. 😆
   (Tak jak redakcja)

  • .......................,

   Ty masz codziennie burzę- nazywa się żona :).

 4. Samoloty źle latały i nie naniosły burz!! Ale wczoraj pięknie niebo samoloty zasraly!! Jakoś redakcjo nie informowałas ludzi że ten wojskowy amerykański samolot i inne będzie latać i wczoraj i rozpylać metale ciężkie i bóg wie co jeszcze!!

 5. ma również zamrozić sztandarową inwestycję metropolity ratuszowego i jego pomysł na robinie kampani wyborczej za państwowe dotacje

Z kraju