690 680 960

Rząd zamknął galerię, przenieśli sprzedaż odzieży do hoteli

Decyzją rządu, po raz kolejny uniemożliwiona została swoboda prowadzenia działalności gospodarczej dla wielu firm. Surowe obostrzenia dotyczą m.in. hoteli, a sklepy odzieżowe zlokalizowane w centrach handlowych, pozostają zamknięte. Właściciel jednej z marek odzieżowych przeniósł handel do…hoteli.

– Rok temu, podczas pierwszego lockdownu byliśmy pierwszą firmą odzieżową, która rozpoczęła sprzedaż kolekcji za pośrednictwem mediów społecznościach. Sukces tego pomysłu sprawił, że sprzedaż live wpisała się na stałe do kalendarza naszych działań, a grono fanek takiej formy zakupów on-line wciąż rośnie. W marcu, tego roku, stanęliśmy przed koniecznością zamknięcia sklepów po raz czwarty. W myśl obowiązujących obecnie przepisów nasze salony, znajdujące się przy ulicach, mogą działać, a pozostałe sklepy – zlokalizowane w galeriach handlowych – muszą pozostać zamknięte. Czujemy ogromną niesprawiedliwość i brak logiki przy podejmowaniu takich decyzji przez rząd. Cała sieć naszych sklepów funkcjonuje według tych samych standardów i reżimów bezpieczeństwa. Dlaczego więc tylko wybrane sklepy QUIOSQUE mogą działać? – mówi Agnieszka Krzywańska, Dyrektor Zarządu PBH S.A.

Marka prowadzi cały czas handel i zaprasza klientki do oglądania odzieży w wybranych hotelach sieci Focus. Dzięki takiej inicjatywie, to klientki podejmą decyzję czy chcą odwiedzić swoją ulubioną markę osobiście, czy też pozostać w kontakcie online. Jak wyjaśnia przedstawicielka firmy, panie, które pojawią się w hotelach, mogą nie tylko zaspokoić potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, przymierzyć wybraną przez siebie rzecz, otrzymają także specjalny rabat przy zakupie oraz aromatyczną kawę na wynos. 

Właściciel sieci hoteli Focus – od 10 kwietnia udostępnia powierzchnię hoteli do sprzedaży oferty firmie odzieżowej QUIOSQUE. Stworzono specjalnie zaaranżowane showroomy – z wybraną ofertą produktów – dostępną dla klientek. Innowacyjne przedsięwzięcie biznesowe będzie w pełni bezpieczne zarówno dla odwiedzających, jak i pracowników, odbywa się bowiem z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Punkty, gdzie można zobaczyć odzież mieszczą się w hotelach Focus w: Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Szczecinie, Łodzi, Chorzowie i Poznaniu. W przyszłym tygodniu do tej listy dołączy też Sopot. 

(fot. nadesłane)

9 komentarzy

 1. W kościele można sprzedawać między mszami — tam otwarte jest 😉
  ***** ***

 2. a co miał czekąc aż NA PEWNO umrze z głodu czy MOŻE zarazi się tym gooofnem ? Na pomoc rzondu nie można liczyć

 3. piękna odzież, dobrze, że sklepy zamknięte.

 4. Kupić ciuchy bez obejrzenia na żywo czy przymierzenia może być trochę ciężko, większość raczej skorzysta z możliwości.

 5. .......................,

  Nie popieram takiego obejścia przepisów. Powinni wszystko otworzyć i pilnować aby klient chodził w maseczce. Lockdown nie prowadzi do niczego dobrego. Ludzie będą kombinować żeby tylko przetrwać i przeżyć, a Rząd ma to głęboko w d…., gdyż ich brzuchy i portfele są pełne.

 6. A to hotele sa otwarte ?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas