690 680 960

Nadchodzi kolejna fala upałów. Temperatura osiągnie nawet 36°C.

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin należy spodziewać się wzrostu temperatury w ciągu dnia. Prognozy mówią, że nadchodzący tydzień będzie upalny.

Nad Polskę nachodzi kolejna fala upałów. W ciągu dnia należy spodziewać się nawet 36°C. Prezentujemy prognozę na najbliższy tydzień.

Niedziela

Podczas jutrzejszego dnia w dalszym ciągu będzie napływać chłodna masa powietrza. Temperatura będzie oscylować na poziomie 22° C – 24 °C w najcieplejszym momencie dnia. W nocy od 12 °C do 14 °C. Nie powinno także padać.

Poniedziałek

W pierwszy dzień tygodnia na Lubelszczyźnie zrobi się jeszcze cieplej. Prognozowane są wartości temperatur na poziomie 28 °C – 29 °C. W nocy 16 °C – 19 °C. Nie powinno padać.

Wtorek

W drugi dzień tygodnia powinny być notowane coraz wyższe temperatury. Wartości te kształtować mają się na poziomie od 28 do 31 °C w ciągu dnia a w nocy 12 – 14 °C. Nie można wykluczyć w tym dniu słabych opadów deszczu w regionie.

Środa

W ten dzień w regionie temperatura wzrośnie i będzie od 27 °C do 28 °C. W nocy od 17 °C maksymalnie do 19 °C. Nie powinno padać.

Czwartek

Coraz bardziej zacznie postępować napływ gorącej masy zwrotnikowej. Na południu regionu prognozuję się wartości na poziomie 27 – 29 °C na północy 17 – 19 °C. Nie można wykluczyć słabych opadów deszczu.

Piątek

Najprawdopodobniej w piątek zrobi się upalnie na terenie całej Lubelszczyzny. Temperatura oscylować ma poziomie od 31 do 33 °C w ciągu dnia. W nocy od 18 – 20 °C. Nie powinno padać.

Sobota

W tym dniu powinno być jeszcze bardziej upalnie na terenie wschodniej Polski. Temperatura oscylować ma poziomie od 35 do 36 °C. W nocy od 18 – 20 °C. Nie powinno padać.

2015-08-22 11:17:00
(fot. lublin112.pl, oprac. dzięki współpracy z serwisem Lubelscy Fani Burz)

3 komentarze

  1. afrykanie już są, wypuścić tylko słonie i żyrafy z zoo, i będziemy mieć prawdziwą Afrykę 🙂

  2. Nie wypuszczać! Grozi im pożarcie przez afrykanów! 🙂

  3. Poprawcie w końcu tą TEPERATURE w tytule.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!