Nad region nadciągają obfite opady deszczu

W ciągu najbliższych godzin nad regionem należy spodziewać się obfitych opadów deszczu. Miejscami może spać nawet kilkanaście litrów na metr kwadratowy.

W nadchodzących godzinach Lubelszczyzna znajdzie się w zasięgu aktywnego frontu chłodnego nasuwającego się nad region od północnego – zachodu. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu słabym oraz umiarkowanym, okresowo silnym.

Tuż za frontem zacznie napływać wyraźnie chłodniejsze powietrze. W środę termometry w ciągu dnia pokażą od 6 °C do 11 °C . W drugiej części dnia temperatura zacznie się obniżać. Spaść może także od 2 mm do 12 mm deszczu w kilka godzin.

Wzrośnie siła wiatru z kierunków północnych do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie od 1010 hPa do 1012 hPa i ma szybko rosnąć.

Więcej o pogodzie przeczytacie tutaj:
bn

2017-03-21 21:33:00
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Im szybciej te opady tym lepiej. Poziom pyłu PM 2,5 o 23 wynosił 245 jednostek. Do zagrożenia życia brakuje tylko 55. Kto tak truje powietrze w Lublinie?

  • ;Nocnymarku ,największy smog rano i wieczorem w okolicach ulic Pancerniaków,Grenadierów, Chemiczna, Metalurgiczna, aż gryzie w gardło i oczy.

 2. Ludzie sami sobie trują powietrze spalając w starym piecu „wszystko” co tylko idzie z dymem. Jedyną radą na to są chyba codzienne kontrole i kary od 1000zł, albo po prostu ocieplenie…

 3. a spróbuj zadzwonić do Straży Miejskiej…to ci powiedzą, że podadzą cię na kolegium za bezpodstawne wzywanie służb…bo przecież jak przyjadą po 4 godzinach…to już np. plastiki w piecu piekarni na przeciwko się spaliły…

 4. Z całym szacunkiem ale Wy naprawdę wierzycie, że to wina piecy ? Rok temu, dziesięć lat temu ludzie palili w piecach i nic nie było, żadnych afer. Nagle w tym roku afera smogowa bo ludzie palą w piecach ? hehe uważacie, że ludzie w piecach palili czymś innym niż 10 lat temu ? Otwórzcie oczy i włączcie myślenie ! Nie widzicie że to tuszowanie „grubszej afery” ?

 5. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-ochronie-powietrza-przed-zanieczyszczeniami.html
  Tu sobie poczytaj czy zawsze było ok, a teraz tuszują? To, że poprzednia władza się tym nie przejmowała nie znaczy że nie było problemu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach