690 680 960

Nad Jeziorem Białym ukradli ogromnego gofra. „Znikła z niego bita śmietana i owoce” (zdjęcia)

W minioną sobotę z terenu jednego z lokali gastronomicznych w Okunince nieznani sprawcy ukradli dekorację w postaci ogromnego gofra. Sprawcy tłumaczyli swoje postępowanie ilością wypitego alkoholu oraz niepamięcią.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. Policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z terenu lokalu gastronomicznego elementu dekoracyjnego w postaci ogromnego gofra. Straty wyceniono na 3 tysiące złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, którzy zajęli się tą nietypową kradzieżą, moment zdarzenia uchwyciły kamery monitoringu i nagrały sylwetki sprawców. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy pełnią służbę na terenie Okuninki na podstawie nagrań z monitoringu wytypowali i zatrzymali sprawców tego czynu i odzyskali skradzionego gofra.

Jak się okazało dekoracja schowana była za wynajmowanym przez mężczyzn domkiem letniskowym. Niestety znikła z niego bita śmietana i owoce, a pojawiły się na nim dziury. Sprawcami kradzieży okazali się dwaj 24-letni mieszkańcy woj. mazowieckiego.

Mundurowi ustalili, że obaj w niespełna godzinę przed kradzieżą, wraz z kolegami przyjechali do Okuninki. Twierdzą, że z powodu ilości spożytego alkoholu nic nie pamiętają z poprzedniego wieczoru, zaś zniszczenia gofra zapewne powstały, gdy go upuścili niosąc do domku.

Na poczet grożących im kar zabezpieczono 2 tysiące złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Włodawa)

10 komentarzy

 1. chłop z pekaesami

  Słoiki przyjechali nad Białe i obory narobili. Eh Warszawioki.

 2. Chociaż pojedli bitej śmietany i owoców, a że drogo wyszło, na biednych nie trafiło 🙂

 3. Głodny nie jesteś sobą.

 4. wiejskie chłopoki piją i balują, potem pustostany mózgowe dają znać !!!!

 5. Zawsze uważałem że jezioro Białe to wypoczynek dla uczonej patologii większych miast. Szczególnie z województwa mazowieckiego.
  Nie myliłem się i widzę że nic się nie zmieniło. Dalej jest ten sam syf jak i był kiedyś.

 6. No przecież tam sama wieś karierę robi. Prawdziwych miastowych od pokoleń ludzi już jest mało.

 7. Miejskie przygłupy przyjechały kóltury żadnej.

 8. Jedna wielka dzicz nad Białym. Ludzie korzystający z urlopu, zostawiają kulturę w domu. Niestety. Dzisiaj jest ciężko zabrać rodzinę na wypoczynek wakacyjny, chociażby z tego względu że patoburactwo jest dosłownie co krok. Od lokali gastronomicznych, przez plaże, az do samych ośrodków.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!