690 680 960

Tragedia podczas kąpieli w Jeziorze Białym (zdjęcia)

Wczoraj w Jeziorze Białym w Okunince utonął 76-letni mężczyzna. Minionej doby w całym kraju utonęło łącznie pięć osób. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała już 235 utonięć.

W sobotę po godzinie 16 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o mężczyźnie, który w trakcie przebywania w Jeziorze Białym zniknął pod wodą i już nie wypłynął. Z relacji świadków wynika, że z niewiadomych przyczyn starszy mężczyzna upadł i wpadł pod wodę. Na miejsce skierowana została straż pożarna z Włodawy i Orchówka, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Natychmiast do akcji ruszyli też ratownicy WOPR. Poszukiwania prowadzono z łodzi w miejscu, które wskazali świadkowie. Do pomocy zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

W międzyczasie 76-latek został odnaleziony pod wodą w odległości ok. 30 m od linii brzegowej. Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg i rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie przetransportowano go do szpitala.

Jak informują służby, niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. Mimo długotrwałej akcji ratunkowej 76-latek zmarł we włodawskim szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

(fot. KP PSP Włodawa)

4 komentarze

  1. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

    Nie martwcie się, że od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała dopiero 235 utonięć, do końca sezonu będzie wiecej.
    Ludzie w tym roku mają spore parcie na topienie się.

  2. [***]. Kondolencje dla rodziny i znajomych.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach