Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na trasie Chełm – Zamość będzie równiej. Kolejny odcinek drogi zostanie wyremontowany

Trasa z Chełma przez Kraśniczyn do Zamościa stanowi najkrótsze połączenie obu miast. Chwalona jest też przez turystów jako jedna z najładniejszymi widokami w województwie. Jednak w wielu miejscach jej nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia.

Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 843, która łączy Chełm z Zamościem, doczekają się w najbliższym czasie remontu kolejnego odcinka tej trasy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił już przetarg, który ma na celu wyłonienie wykonawcy prac.

Tym razem inwestycja obejmie nieco ponad 5 km drogi od ul. Lwowskiej w Chełmie do Depułtycz Królewskich. Zakres prac obejmuje sfrezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni, oraz ułożenie nowej. Do tego dochodzi wykonanie poboczy z wykorzystaniem destruktu z frezowania oraz kruszywa.

Wykonawca zajmie się także poprawą systemu odwodnienia, tak aby deszczówka swobodnie spływała z terenu drogi. Natomiast na zatokach przystankowych oraz zjazdach ma ułożyć kostkę betonową.

Remont ma zostać przeprowadzony w przyszłym roku.

10 komentarzy

  1. Na prostej będę szybszy od samochodu, ale prędkości nie przekrocze.

  2. Może i będzie równiej. Ale na pewno nie będzie bezpieczniej. Ośmielę się nawet powiedzieć, że będzie niebezpieczniej.

  3. Komu to potrzebne? Przecież jest autostrada z Berlina do Hamburga.

  4. Jest wogle taka trasa Chełm – Zamość ? pierwsze słyszę dziwne.

  5. chełm zamość a tu 5km drogi akurat odcinek który nie ma nic do zarzucenia, już tą drogę przez las dalej trzeba by wyremontować wielki ambaras haha

    • Dokładnie! Nowa droga – jak na wukraińskie standardy. Za skrzyżowaniem za to szkoła pilotów i do najbliższego terenu zabudowanego, to dopiero loteria dla zawieszenia samochodu. Kto ma interes we frezowaniu w miarę zdrowego asfaltu?

Dodaj komentarz

Z kraju