Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Producenci filmu „Sami swoi. Początek” zdradzają kolejne sceny. Jest nowy zwiastun (wideo)

Można obejrzeć kolejny zwiastun filmu „Sami swoi. Początek”. Jest to prequel znanej wszystkim kultowej trylogii. Teraz, po latach, twórcy postanowili opowiedzieć o wcześniejszych wydarzeniach, dzięki czemu widzowie mają się dowiedzieć, co zapoczątkowało słynny spór Kargula z Pawlakiem.

W połowie lutego przyszłego roku do kin wejdzie film „Sami Swoi.Początek”. Jest to kolejna część kultowej komedii, którą postanowił stworzyć Artur Żmijewski. W tym przypadku chciał pokazać, skąd wziął się konflikt między Kargulami a Pawlakami. Dlatego też akcja filmu zaczyna się w 1913 roku, a więc przed wybuchem I wojny światowej, kończy natomiast w 1945 roku, po zakończeniu II wojny.

Zdjęcia do produkcji realizowano na przełomie maja i czerwca w Lubelskim skansenie. Wcześniej filmowcy sporo czasu spędzili w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W młodego Kazimierza Pawlaka wcielił się Adam Bobik, a we Władysława Kargula Karol Dziuba. W obsadzie są też znane nazwiska. Zbigniew Zamachowski gra ojca Pawlaka, Mirosław Baka teścia Pawlaka, a Janusz Chabior ojca Kargula.

Miesiąc temu producenci opublikowali pierwszy zwiastun komedii. Komentarze widzów nie były jednak zbyt pochlebne. Teraz można się zapoznać z kolejnymi scenami. Prezentują one życie obu rodzin, zanim zostały one przesiedlone z Kresów na Ziemie Odzyskane.

Autorem scenariusza filmu „Sami swoi. Początek”, który powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”, podobnie jak wszystkich innych części sagi, jest Andrzej Mularczyk. Tworząc go, inspirował się prawdziwymi wydarzeniami i historią własnej rodziny. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był jego stryj.

12 komentarzy

  1. po zwiastunach niestety widać iz bedzie to lipa. szkoda kasy i nerwow na ta szmire.

  2. Szkoda że mnie nie wzięli. Byłbym świetnym aktorem. Zarobił by sobie na Maserati.

  3. Lipa po całości.

  4. Dlaczego część głównych bohaterów nie jest czarna i do tego płciowo niekompatybilna z większością? Nie odniesie sukcesu poza granicami naszego kraju.

  5. Jeden zwiastun, drugi, może trzeci i to by było najciekawsze w tym filmie?

  6. Tak jak nie wchodzi się nigdy do tej samej rzeki bo już inne napłynęły w nią wody. Tak samo nie kręci się drugi raz filmu, do którego nie można dopasować aktorów. Widziałam nakręcane sceny w lubelskim skansenie – to będzie porażka.

  7. Bojkot tego g***a

  8. Pieniądze gdzieś trzeba wyprać

  9. żenua tak skiepscic wieeeelki orginalny film mont everest – ktos na głowe upadł ale może komus o cos chodzi … coś miświta- chodzi by obsada wielkiego dzieła była jedynie słuszna

  10. Z przykrością stwierdzam że to szajs który nie dorówna orginalowi tamci aktorzy byli mistrzami swych ról a ci to tania atrapa po co na taki szajs wydawać kasę kiedy wiadomo że nie przebije orginalu kolejny kicz

Dodaj komentarz

Z kraju