Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na terenie bazy wojskowej na Okęciu powstaje tymczasowy szpital wojskowy (wideo)

Na Okęciu trwa budowa tymczasowego szpitala wojskowego. Będzie on prowadzony przez Wojskowy Instytut Medyczny. Na jego czele stanie generał prof. Grzegorz Gielerak.

Tymczasowy szpital wojskowy, który powstaje na warszawskim Okęciu będzie mógł przyjąć 250 chorych i będzie on filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Dyrektorem medycznym placówki zostanie kpt. dr n.med. Jacek Siewiera, uczestnik misji medycznych w Lombardii i Chicago.

16 listopada br. odbyła się konferencja , na której Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przedstawił ofertę pracy dla medyków, którzy chcą dołączyć do zespołu lekarzy WIN i rozpocząć pracę w szpitalu. Szef MON zwrócił uwagę, że personel musi być znacznie szerszy niż obecni pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego. Aplikację do pracy można zgłaszać przez specjalny portal szpitaltymczasowy.mil.pl

–  Przystępujemy do realizacji zadania, które wymaga poświęcenia i odwagi. Jeśli zatem ktokolwiek z was chce, jest gotowy do pracy w wyjątkowym zespole medyków, chce dać cząstkę siebie, swojego profesjonalizmu, niezłomności, zaangażowania w opiece nad chorymi w opiece na COVID-19 to mogę z tego miejsca powiedzieć, że wasze miejsce jest w zespole – mówił podczas konferencji Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

W szpitalu oprócz medyków WIN pracować będą także wojskowi studenci medycyny.

Wojsko aktywnie uczestniczy w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Każdego dnia ponad 6 tysięcy żołnierzy WOT i wszystkich formacji operacyjnych, wspiera system walki z COVID-19. Dzięki decyzji ministra obrony narodowej 20 tys. żołnierzy jest gotowych do dalszych działań. Wojsko Polskie wspiera 625 szpitali, 250 punktów poboru wymazów. W terenie pracuje 265 zespołów wymazowych. Opieką i pomocą otoczono 25 domów pomocy społecznej. Zaangażowanie żołnierzy w działania przeciw pandemiczne jest wysokie i ciągle wzrasta.

(fot. wideo MON)

12 komentarzy

 1. czy to jest płatny artykuł reklamowy nieudacznika ?

  • covidowe szpitale tymczasowe czyli na niespotykaną dotąd skalę eldorado defraudacyjne…
   zero przetargów, zero zasad… swoi pośrednicy i brak jakiejkolwiek kontroli…
   trzeba korzystać bo taka okazja dla obecnych władz się już nie powtórzy…
   a wiosną jak już wszyscy przejdą bezobjawowo (99,85%), przechorują (0,14%) albo umrą (0,0005% śr wieku 78 lat…) się jeszcze zarobi na szczepionkach, lodówkach i specjalistycznych transporterach (-70 st C)
   i kończymy przedstawienie…

   • …i wbij sobie do tej oszczędnej łepetyny, że nikt nie zapyta ile to kosztowało bo ten miś odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa, jest skalę naszych możliwości, zbudowany w oparciu o 6 instytucji, który sobie zgnije do wiosny a po wszystkim spisze się protokół zniszczenia… yyym!

  • ty jestes udacznik skończony

 2. Dopiero go uświadomili jak się robi wałki?

 3. Banda oszustów roztrwania nasze pieniądze. Propaganda w PRL była mniej obłudna.

 4. Ze jeszcze nie podali,że cały narodowy zajęty?Brakuje koparek i spychaczy.Normalni ludzie ten cyrk polityczny to chyba na taczkach wywiozą do Wisły i niech spłynie.Podobno w tvpis podali,że cov19 już był we wrześniu 2019.Ot taka sobie pomyłka.Heh.

 5. Jestem ratownikiem medycznym ale ogłoszenie to nie dla mnie bo poszukują lekarzy pielęgniarek i personelu medycznego więc niech lekarze pielęgniarki i personel pomocniczy niech się zgłasza.

 6. Proponuję aby do tych szpitali polowych w pierwszej kolejności kładli polityków i ich rodziny.

 7. Będzie tam leżała jedna osoba jak na stadionie narodowym.

 8. plandemii ciąg dalszy..

 9. Czemu akurat Okęcie? Ratowanie nierentownych, przynoszących straty obiektów?