Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na Stadionie Narodowym targi te odwiedziło 50 tys. osób. We wrześniu VIVELO zawita do Lublina

Na początku września w Lublinie odbędą się Targi Książki i Mediów VIVELO. To cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem wydarzenia organizowano dotychczas w stolicy. Teraz postawiono na nasz region.

Targi Książki i Mediów VIVELO cieszą się coraz większą popularnością. Majowa edycja, jaka miała miejsce na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odwiedziło 50 000 osób. Teraz podobne wydarzenie postanowiono zorganizować w Lublinie. Całość odbędzie się w pierwszy weekend września w hali Targów Lublin.

Zaplanowano atrakcyjne strefy tematyczne, a bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany jest do szerokiej publiczności. Mowa tu zarówno o miłośnikach popularnych gatunków literackich, koneserach literatury ambitnej oraz odbiorcach literatury Young Adult. Program wydarzenia zostanie ułożony w taki sposób, aby przez dwa dni odwiedzający mogli wybierać spośród propozycji skrojonych na miarę dla każdej grupy docelowej.

Strefa „Kryminał” będzie połączeniem praktycznej wiedzy z intrygującą rozrywką, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczać kryminalnych historii na różne sposoby. Strefa, do której zaproszeni będą autorzy bestsellerowych książek kryminalnych, praktycy oraz czytelnicy, aby wspólnie odkrywać tajemnice, analizować dowody i zgłębiać mroczne tajemnice zakamarków ludzkiej psychiki podczas warsztatów czy paneli dyskusyjnych.

Głównym celem strefy „Psychologia” jest zaś stworzenie przestrzeni, w której miłośnicy literatury będą mieli okazję poznać głębiej mechanizmy rządzące ludźmi oraz fascynujący świat emocji i ludzkiej psychiki. Gośćmi będą specjaliści i autorzy książek z zakresu psychologii. Strefa „ScenaGłówna” stanie się miejscem spotkań i rozmów na żywo z autorami a także będzie przestrzenią, gdzie odbędą się panele dyskusyjne z twórcami internetowymi w ramach VIVELO Content Creators.

Natomiast strefa „Dziecko” to miejsce, gdzie najmłodsi będą mogli się miło spędzić czas podczas wizyty na targach. Nie tylko będzie zachęcała do czytania, ale również zaoferuje kreatywne warsztaty, interaktywne gry oraz edukacyjne zajęcia, które rozwijają umiejętności dziecka w sposób zabawny i angażujący.

— Zorganizowane przez nas po raz pierwszy w 2023 roku Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie wpisały się w mapę kulturalną stolicy. Chcemy tę unikalną przestrzeń targową rozwijać w kolejnych miastach Polski. Lublin wypełni się pisarzami, literatami, twórcami internetowymi a przede wszystkim miłośnikami książek, którzy znajdą dla siebie przestrzeń na terenie obiektu Targi Lublin. Lublin to miasto pełne inspiracji, cieszymy się, że do kalendarza wydarzeń kulturalnych mieszkańcy i turyści mogą dopisać Targi VIVELO — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Partnerem Głównym Targów Książki i Mediów VIVELO jest Miasto Lublin. Partnerami Merytorycznymi są: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego oraz Warsztaty Kultury. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Jeden komentarz

  1. Super, tego nam potrzeba. Pewne będą tłumy!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport