Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

PKP Intercity zaczyna montować w pociągach automaty. Pasażerowie kupią w nich napoje i kanapki

Ubiegły rok był rekordowy dla PKP Intercity pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Z usług spółki skorzystało ponad 68 mln podróżnych. Był to wzrost o 15 proc. względem roku poprzedniego. Patrząc na obecne wyniki wszystko wskazuje, że ten rok będzie jeszcze lepszy. Przewoźnik zaczął wprowadzać więc kolejne udogodnienia dla osób przemieszczających się pociągami.

Podróż pociągiem potrafi trwać nawet kilkanaście godzin. O ile przewoźnicy zapewniają pasażerom coraz nowocześniejsze składy, zwiększa się tym samym komfort przejazdu. Jednak tylko część z nich posiada wagony gastronomiczne, w których można zjeść posiłek czy zaopatrzyć się w napoje. Dostępne są także minibary, jednak tylko na niektórych odcinkach.

PKP Intercity postanowiło więc wprowadzić kolejną możliwość zakupu zimnych i ciepłych napojów, świeżych kanapek czy też przekąsek. Mowa o automatach vendingowych. Na razie prowadzony jest pilotaż tego typu rozwiązania. W tym czasie przewoźnik chce wypracować zasady funkcjonowania urządzeń, zweryfikować zapotrzebowanie a jednocześnie przygotować się do wprowadzenia automatów do wszystkich pociągów InterCity.

– Projekt ma na celu uzupełnienie oferty gastronomicznej we wszystkich pociągach kategorii IC. W każdym pociągu tej kategorii znajdować się będzie para automatów – jeden na napoje zimne i przekąski oraz drugi na napoje ciepłe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z usługi gastronomicznej przez cały czas trwania podróży – wyjaśnia Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity.

Plany zakładają, że w 59 pociągach zamontowanych zostanie łącznie 118 automatów aby pasażerowie mieli stały dostęp do napojów i przekąsek podczas podróży. Obecnie codzienną obsługą automatów zajmie się spółka Wars. W urządzeniach możliwa jest tylko płatność kartą.

11 komentarzy

  1. Niesamowite cuda…a kiedy na dworcu głównym w Lublinie pojawią się wyświetlacze na peronach? Jest szansa że w tej dekadzie?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport