Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na przystanki podjeżdża nietypowy autobus. To lubelskie MPK testuje elektrycznego mercedesa

Zamiast zielono-biało-czerwonego malowania jest w białych barwach. Elektryczny autobus wyjechał dzisiaj na ulice Lublina. Pojazd testuje miejski przewoźnik.

We wtorek na ulicach Lublina pojawił się autobus komunikacji miejskiej, który różnic się od tych, jakie kursują po mieście i okolicach. Posiada logo miejskiego przewoźnika, numer taborowy, jednak jest w białym kolorze, a nie zielono-biało-czerwonym malowaniu.

Jest to elektryczny pojazd marki Mercedes Benz eCitaro, którego testy rozpoczęło MPK. Trzydrzwiowy autobus jest standardowej długości, czyli ma 12 metrów. Posiada klimatyzację, jest niskopodłogowy, został wyposażony w baterie o łącznej mocy 243 kWh i dwa asynchroniczne silniki o mocy 125 kW każdy.

Pojazd przekazała firma EvoBus Polska. Dzisiaj kursował na linii nr 40, w kolejnych dniach pojawi się również na innych trasach. Testy autobusu potrwają do 20 sierpnia.

(fot. ZTM Lublin)

26 komentarzy

 1. kilka tysięcy inżynierów od Mercedesa pracowało nad stworzeniem pojazdu a łysy cwaniaczek sprawdzi rezultaty ich
  pracy poprzez dobrze opłaconą społeczną komisję z partyjnego nadania.

 2. Szanowna Redakcjo!
  Polska język trudna język:
  który różnic się od tych,
  Dzisiaj kursował ma linii nr 40.

 3. Silnik elektryczny asynchroniczny, silnik indukcyjny – jest maszyną elektryczną zmieniającą energię elektryczną w energię mechaniczną, w której wirnik obraca się z poślizgiem w stosunku do wirującego pola magnetycznego wytworzonego przez uzwojenie stojana.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo