Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Krakowskim Przedmieściu znika kostka brukowa. Będzie więcej zieleni (zdjęcia)

Już wkrótce na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie pojawi się 750 krzewów gatunku irga błyszcząca. Krzewy ozdobią odcinek od ul. Ewangelickiej do ul. Wieniawskiej. Właśnie trwają prace przy rozbiórce kostki brukowej pod nowe rabaty.

– Zgodnie z zapowiedziami przystępujemy do realizacji projektu nasadzeń krzewów na kolejnym odcinku północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia. To kontynuacja prac w zakresie zieleni na jednej z najważniejszych ulic miasta. Zakończenie zadania wpłynie na poprawę estetyki, tworząc kolejną zieloną przestrzeń, przyjazną mieszkańcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Aktualnie zdejmowana jest istniejąca kostka brukowa. Prace w tym zakresie zaplanowano do końca tygodnia, a nasadzenia będą realizowane w ostatnich dwóch tygodniach grudnia.

Mając na uwadze rosnące na tym fragmencie ulicy starodrzewy i występujące zacienienie, wybrano jeden niewymagający gatunek krzewów, doskonale radzący sobie w warunkach miejskich. Realizowane zadanie, poza względami estetycznymi, ma również na celu poprawę warunków życia drzew w ścisłym centrum miasta. Poprzez rozszczelnienie powierzchni utwardzonej w obrębie drzew, zwiększy się ich zdolność pochłaniania wody.

Na Krakowskim Przedmieściu znika kostka brukowa. Będzie więcej zieleni (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

38 komentarzy

 1. Bardzo dobry pomysł i dobrze że sprawnie realizowany, oby tak częściej. W tej sytuacji to moze słupki nie będą potrzebne i mozna je wykorzystac w innych miejscach do blokowania nielegalnego parkowania w centrum.

  • Najlepszymi słupkami są krzaki wzdłuż ulic. Chronią przed ochlapaniem, tłumią hałas, dają przestrzeń do życia dla ptaków no i są po prostu ładne. Tylko trzeba o nie odpowiednio zadbać.

   • Zgadzam się, jeszcze kilka krzaczków przyda sie po drugiej stronie aby uniemozliwić jazdę po chodniku pracownikom banku lub korzystającym z bankomatu. Od lat ta patologia tam występuje i jak widac na jednym ze zdjęć nic słupki nie dały.

 2. to trzeba znak postawić zakaz wjazdu bolidów wiejskich i boltów 😀

 3. Miasto inspiracji. Wszędzie kostka i deweloperska.

 4. Miasto inspiracji. Wszędzie kostka i deweloperka.

 5. Wydawanie nie swoich pieniędzy na lewo i prawo na idiotyczne projekty to domena pustaków z peło

 6. Dawać tę kostkę na Jacyny-Onyszkiewicza – toniemy w błocie. Drogi nie ma od 20 lat, a radni mówią „niestety, nie mamy znajomości u Żuka”