690 680 960

Na drodze z Kiełczewic do Bychawy pojawi się nowy asfalt. Prace zakończą się pod koniec lata (zdjęcia)

Trwa remont drogi z Kiełczewic przez Leśniczówkę do Bychawy. Prace prowadzone są na całym 10 km odcinku. Jak zapewniają inwestorzy, do końca sierpnia powinna został ułożona już nowa nawierzchnia.

Trwają intensywne prace związane z remontem drogi powiatowej z Kiełczewic do Bychawy. Trasa ta łączy z drogą Strzyżewice – Zakrzówek i zapewnia znaczny skrót dla osób jadących do Bychawy. Dodatkowo przebiega przez kilka miejscowości, więc ma również duże znaczenie dla okolicznych mieszkańców. Znajduje się ona w bardzo złym stanie technicznym.

Umowa z wykonawcą została podpisana w październiku 2019 r. W pierwszej kolejności wycięto drzewa rosnące przy drodze, aby można było ją poszerzyć. Wzmacniana jest także podbudowa drogi. Kierowcy po nowym i równym asfalcie pojadą na przełomie lata i jesieni, gdyż planowane zakończenie robót ma nastąpić we wrześniu.

Na koniec wykonawca będzie musiał jeszcze dokonać nasadzeń ponad 200 drzew, które będą stanowiły rekompensatę za te, wycięte w ramach tej inwestycji. Pojawią się one przy kilku innych drogach powiatowych. Mają to być minimum pięcioletnie lipy drobnolistne przy obwodzie pnia powyżej 10 cm i wysokości 2 metrów.

(fot. UG Bychawa)

8 komentarzy

 1. Sierpnia!? Cała Polska – 10km drogi pół roku prac i kwoty w milionach. Śmiech.

  • Przetarg otwarty/nieograniczony. Przy takich kwotach to już raczej podlega kontroli – więc powinno być uczciwie. Startuj, wygraj, zrób szybciej i taniej, a wszyscy będą zadowoleni i wszyscy będą wygrani.

  • Jaki śmiech, jednokilometrowy odcinek od granicy Lublina do krzyżówki w Kalinówce (przedłużenie Męczenników Majdanka) ma być zakończony do końca października. Czyli 1 km w 9 miesięcy, a tam 10 km w 10 miesięcy.

 2. Po co tam robić Witosa by zrobili

 3. Jak zrobią tak samo jak przez Kosarzew, to po wakacjach będą remontować od nowa…

  • kosarzew byl robiony kazdy widzial łacznie z inspektorem nadzoru- ,ze żle- ale nikt nie reagowal dlaczego? na etapie budowy! a teraz widać- -Poszerzali droge sobieska-zołkiewka i kopali na 1m w glab sypali kruszywo zageszczali i kazdy wie ze to bedzie trzymało!-

 4. gen. Światło

  Myslę, że taniej wyjdzie kupić każdemu mieszkańcowi po parze gumoficów, będą mogli chodzic do prosta nawet po błocie, szybciej będzie….

 5. Z tych fotek to widać partanina partactwo …śmiechu warte..

Kursy walut

 • USD 4.3501zł 0.07%
 • GBP 5.3803zł 0%
 • EUR 4.6529zł 0.15%
 • CHF 4.8483zł -0.05%

Polub nas