Wiosenne temperatury w natarciu. W najbliższych dniach nawet 12 stopni

1 marca rozpoczęła się meteorologiczna wiosna. Jednak już za kilka tygodni czeka nas koniec astronomicznej zimy. Trwająca zima w naszej części Europy okazała się najcieplejszą w historii pomiarów instrumentalnych od 1792 roku.

Anomalia meteorologicznej zimy (okres od grudnia do lutego) przekroczyła ponad 4°C na obszarze Polski. Nic nie wskazuje również, aby śnieżna i mroźna zima wystąpiła w marcu, lecz epizodów z opadami śniegu i przymrozkami nocami oraz w godzinach porannych nie można wykluczyć. Anomalia temperatury powietrza za pierwsze 4 dni oscyluje w przedziale od 5,5°C do 6,5°C względem analogicznego okresu 1981-2010.

W czwartek Polska dostała się przejściowo pod wpływ klina wysokiego ciśnienia z południa Europy, który zapewnia w naszej części kraju pogodną aurę. Rozwinęły się również chmury Cumulus, które nie przynoszą jednak opadów z powodu zbyt słabej rozbudowy pionowej. Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6°C do 8°C. Opady atmosferyczne nie wystąpią. Zachmurzenie na ogół małe, okresami umiarkowane.

W nocy z czwartku na piątek Polska zacznie dostawać się pod wpływ niżu o imieniu „ELLI” z centrum nad Niemcami. Jutro nasz kraj znajdzie się w strefie frontu okluzji. W województwie lubelskim temperatura wyniesie od 5°C do 8°C. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego. Prognozowane są słabe opady deszczu w regionie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany z południa i południowego wschodu, w porywach do 54 km/h.

Pierwszy dzień weekendu przyniesie zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Prognozowane są słabe opady deszczu. Temperatura oscylować będzie w przedziale od 7°C do 9°C.

W niedzielę prawdopodobne są jeszcze opady deszczu, zanikające do godzin południowych, natomiast w drugiej części dnia możliwe są rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 5°C do 7°C w najcieplejszym momencie dnia. Kolejne dni to dalsza dominacja cyrkulacji zachodniej. Na termometrach zobaczymy prawdopodobnie nawet 12 stopni, ale o tym informować będziemy w kolejnych wpisach.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Nic, tylko wyciągać Wigrusy czy Jubilaty z piwnic i jeździć.

 2. Franiu ja wyciągam z garazu swoje „ałdi ” i też będę jeżdził .Nie wiem jak długo ,bo pewnie zgodnie z twoją teorią ,moje „ałdi” wcześniej czy pużniej spowoduje wypadek ,ale jednak zaryzykuje ,wykupię tylko auto casco i niech się dzieje wola nieba

 3. HAARP! to jest przyczyna braku zimy w Europie 2020rok…

  • Być może, wszak ja za zimą nie tęsknię. Brak martwego sezonu w budownictwie, mniej soli na ulicach, mniej odśnieżania, no i oszczędność na ogrzewaniu. Po tym jak ekofaszyści zmusili nas do ogrzewania domów gazem, przeciętna polska rodzina poszłaby z torbami po sezonie grzewczym, gdyby powtórzyła się taka zima jak w 1979… Łagodna zima, to zbawienie w naszej nieszczęśliwej sytuacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7402zł 0.39%
  • GBP 5.1141zł 0.43%
  • EUR 4.5436zł 0.18%
  • CHF 4.216zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL