690 680 960

Na czym polega wysyłka przesyłki kurierskiej?

Przesyłki są nieodłącznym elementem prowadzenia, m.in. sklepu online. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług wysyłki paczki kurierem jako alternatywa dla urzędów pocztowych. Ze względu szybkość dostarczania paczek oraz wygodę, kurierzy wydają się dominować na rynku przesyłek w Polsce.

Jak zapakować przesyłkę kurierską?

Istnieje kilka sposobów na zapakowanie przedmiotu, który chcesz wysłać. W zależności od jego gabarytów możesz wybrać foliopak, kopertę bąbelkową lub karton – to najpopularniejsze opakowania, które znajdziesz w sklepach papierniczych lub w większych marketach. Jeśli przedmiot, który masz zamiar wysłać, może ulec uszkodzeniu podczas transportu, pamiętaj o odpowiednim jego zabezpieczeniu. Możesz owinąć go w folię bąbelkową, bądź użyć wypełniaczy, np. pianek do pakowania, a na przesyłce umieścić naklejkę ,,Nie rzucać’’ czy ,,Fragile’’. W przypadku dużych przesyłek pakowanych w karton, warto zakleić je dodatkowo taśmą klejącą lub stretchem, aby uniknąć otwarcia się jej podczas podróży. 

Najtańsze przesyłki kurierskie znajdziesz u brokerów, gdyż posiadają oni na swojej stronie oferty kilku przewoźników, co ułatwia szybkie porównanie cen. 

Przygotowanie listu przewozowego krok po kroku

Po zapakowaniu przedmiotu w wybrany przez ciebie sposób pora na przygotowanie etykiety do nadania przesyłki kurierskiej np. z Shipcenter.pl. Na stronie firmy przewozowej lub u brokera kurierskiego (firmy zrzeszające kilku przewoźników) wyszukaj zakładkę nadaj lub wyślij paczkę – wybierz  rozmiar oraz sprawdź, czy jej waga i wymiary mieszczą się w podanym zakresie. W zależności od sposobu wysłania przesyłki jej maksymalny ciężar może się różnić – w paczkomatach ciężar maksymalny waha się między 20-25 kg. Dopilnowanie wagi czy też wymiarów przesyłki jest jednocześnie sposobem na nadanie taniej przesyłki kurierskiej, gdyż za każdą ponadgabarytową lub cięższą paczkę trzeba zapłacić więcej. 

Następnym krokiem jest wypełnienie danych takich jak: imię i nazwisko, adres czy numer telefonu nadawcy oraz odbiorcy. Ważne jest, aby nie pomylić się podczas ich uzupełniania, dlatego sprawdź je dokładnie przed zaakceptowaniem do druku. Co więcej, możesz wybrać, skąd ma się odbyć wysyłka przesyłki kurierskiej – z punktu nadawania paczek, paczkomatu czy wprost z twojego miejsca zamieszkania.

Nadszedł czas na uiszczenie zapłaty. Strona przeniesie cię do serwisu płatności internetowych. Po dokonaniu opłaty możesz wydrukować etykietę i przykleić ją na swoją paczkę za pomocą taśmy klejącej. Jeśli chcesz zabezpieczyć list przewozowy przed ewentualnym zamoknięciem, radzimy włożyć ją do obwoluty na dokumenty.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Przygotowaną przesyłkę kurierską możesz nadać w punkcie, paczkomacie czy zamawiając kuriera pod wskazany adres. Tworząc etykietę, miałeś możliwość wyboru sposobu wysyłki paczki. Jeśli wybrałeś ostatni sposób, powinieneś otrzymać datę oraz przewidywane godziny, w których kurier zawita do twoich drzwi. W przypadku samodzielnego wydrukowania listu przewozowego pozostaje jedynie wręczyć paczkę doręczycielowi i wrócić do codziennych obowiązków. 

Jest jeszcze jedna opcja – z powodu braku drukarki zamówiliśmy druk etykiet u firmy przewozowej. Wtedy podczas wysyłki paczki kurierem zwróćmy uwagę czy naklejka zawiera właściwe dane oraz, w przypadku wysyłki kilku przesyłek jednocześnie, czy naklejona zostanie na odpowiednią z nich. 

 

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…