690 680 960

Myślał, że pomaga cioci. Stracił 1000 zł, bo podał BLIK-a

Po raz kolejny oszuści dali znać o sobie. Tym razem ukradli z konta mieszkańca Zamościa pieniądze po tym, jak przekazał im nr BLIK myśląc, że pomaga cioci. W podobny sposób straciła pieniądze mieszkanka gminy Sitno.

Do zamojskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Zamościa z informacją, że z jego konta zniknęły pieniądze. Mężczyzna tłumaczył, że za pośrednictwem komunikatora internetowego otrzymał wiadomość od swojej ciotki z prośbą o pożyczkę za pośrednictwem kodu BLIK do transakcji internetowej.

Zamościanin nie podejrzewał, że może to być oszust, pobrał więc kod BLIK z aplikacji mobilnej banku i podał go. Został on zrealizowany na kwotę 1000 zł. Po pewnym czasie zadzwonił syn kuzynki ostrzegając o włamaniu na jej konto portalu społecznościowego i rozsyłaniu do znajomych wiadomości z prośbą o pożyczkę. Jednak dla mężczyzny było już za późno – transakcja została zrealizowana, a on stracił 1000 zł.

W tym samym dniu zgłosiła się do policjantów mieszkanka gminy Sitno. Kobieta przekazała mundurowym, że straciła 1000 zł. Oszust, podszywając się pod jej koleżankę, za pośrednictwem aplikacji komunikacyjnej poprosił o pożyczkę. Pokrzywdzona przekazała rzekomej znajomej kod Blik. Transakcja została zrealizowana, a po wszystkim okazało się, że to oszustwo.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

 1. „myślał ” słowo klucz w kazdej podobnej sytuacji

 2. Jasio Down z zerówki

  Na głupotę nie ma żadnej rady – a takich, ostatnio ci u nas spory dostatek
  I niestety przybywa ich w zastraszającym tempie – taki mamy klimat

 3. Głupich nie sieją

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas