Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Myślał, że ma zysk. Chciał wypłacić pieniądze, stracił ponad ćwierć miliona złotych

45-letni mężczyzna natknął się na reklamę inwestycyjną na platformie finansowej w Internecie. Niestety, został wprowadzony w błąd przez fałszywych doradców, którzy przekonali go do przelania pieniędzy na wskazane konta. Żeby to zrobić, wykorzystał także aplikację Revolut. Gdy chciał wypłacić swoje rzekome zyski, okazało się, że otrzymane potwierdzenie przelewu jest sfałszowane.

21 komentarzy

  1. On myślał, a kto inny ma zysk.

  2. Taka bieda że ludzie lekką rękę oddają pieniądze.

  3. Bardzo dobrze, taka ilość gotówki u takich osób to zagrożenie.

  4. A czy przypadkiem ci doradcy nie mówią łamaną polszczyzną? Też otrzymuje takie telefony ale z góry wiem że są oszustami. Wtedy ja takiego doradcę weryfikuję i pytam o szczegółowe moje dane, skoro sugeruje, że mam u nich konto. Na tym się rozmowa kończy, bo oczywiście nic nie jest w stanie odpowiedzieć.

  5. To trzeba być idiotą.

  6. „Mieszkaniec powiatu kraśnickiego dowiedział się o możliwości inwestowania swoich pieniędzy na internetowej giełdzie za pośrednictwem Internetu”.
    Na internetowej giełdzie zwykle inwestuje się za pośrednictwem Internetu.

  7. Na biednego może nie trafiło Ale na idiotę Napewno. Przecież są biura maklerskie Stacjonarne i można obracać swoim kapitałem LEGALNIE I czy przez internet czy przez telefon czy osobiście w biurze składać dyspozycję To już kwestia wyboru Skąd tacy idioci się znajdują ?

  8. Do mnie też Ukrainiec dzwonił, pogoniłem go

Z kraju