690 680 960

Myślał, że inwestuje w „akcje spółki Orlen”. Stracił ponad 100 tys. złotych

Oszuści nadal mają się dobrze, podobnie jak ich reklamy dotyczące wysokiego zarobku na „akcjach Orlenu”. Tym razem ofiarą przestępców padł mieszkaniec gminy Włodawa, który stracił ponad 100 tys. złotych, bo uwierzył w jedną z takich reklam.

Do policjantów zgłosił się 54-latek z gminy Włodawa i przekazał, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna tydzień temu przeglądając Internet znalazł ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych o możliwości zainwestowania w „akcje spółki Orlen”.

54-latek wypełnił formularz zgłoszeniowy podając swój numer telefonu. Z mężczyzną skontaktował się rzekomy „opiekun inwestycji”, który wskazał mu wstępne konto bankowe do inwestowania.

Mężczyzna wpłacił umówioną kwotę 900 złotych, a po chwili zadzwoniła do niego kobieta z poleceniem zainstalowania na laptopie aplikacji, która umożliwi jej zdalny dostęp do urządzenia. Za namową konsultantki w ciągu kolejnych dni 54-latek dokonywał przelewów na wskazywane konta bankowe. Łącznie stracił ponad 100 000 złotych. Sprawą zajmują się włodawscy policjanci.

Schemat działania oszustów w większości jest taki sam. Nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego zalecamy zachować szczególną ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel. Tego typu oferta jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą pieniędzy.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Myślał, że inwestuje w „akcje spółki Orlen” – gdyby myślał, to nie straciłby owych, widocznie zbędnych mu 100 „koła”.

 2. Takiemu to policja Kopa w d… powinna sprzedać i do domu pogonić.

 3. Jakby myślał to by nie stracił

 4. Kolejny „inwestor” zainstalował sobie zdalny pulpit🤣🤣🤣

 5. Kochana redakcjo nie publikujcie już więcej tych oszołomów bo naprawdę już płakać się chce ze śmiechu przez tych baranów 😂

 6. Stać go.

 7. Na demencje nie ma lekarstwa . 😐

  • To może znajdźmy lekarstwo na złodziejstwo. Na to są specyfiki, tylko stosowanie zawodzi.

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Nie zawsze zawodzi: gdybyś np. użył groźby karalnej wobec pana Prezesa, albo, nie daj Boże, wobec pana Prezydenta, to już byś siedział. 😆

   • WŁAŚNIE…NIKT NIE PISZE O ZŁODZIEJACH I OSZUSTACH…TEN PROCEDER TRWA OD 10 MIESIĘCY ! tylko że ludzie są naiwni i dali się nabrać, nie ma policji w tym kraju ?

 8. W sumie jakby faktycznie zainwestował w orlen, to ten sam skutek – pieniądze poszłyby do bandytów.

 9. Orlen karmi całe rodziny swoich.
  Osrajtki i reszta hałastry.

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas