690 680 960

Muzeum Wsi Lubelskiej zapewnia obywatelom Ukrainy bezpłatne zwiedzanie skansenu

W ramach działań pomocowych o charakterze kulturalno-oświatowym obywatele Ukrainy będą mogli bezpłatnie zwiedzać lubelski skansen. Będzie też herbata i kącik dla dzieci.

Od jutra, czyli wtorku 15 marca, obywatele Ukrainy, którzy przebywają w naszym regionie, będą mogli bezpłatnie zwiedzać Muzeum Wsi Lubelskiej. Akcja realizowana jest w ramach działań pomocowych o charakterze kulturalno-oświatowym dla najmłodszych uchodźców za naszej wschodniej granicy. Skansen można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 14.00.

– Przygotowaliśmy także specjalne miejsce, w którym dzieci z Ukrainy wraz z rodzicami będą mogli przysiąść, napić się ciepłej herbaty czy porysować. Mamy nadzieję, że dzięki pięknej starej architekturze oraz urokom natury choć na moment przeniesiemy Was w zupełnie inny świat. Będzie ono dostępne od wtorku do piątku – mówi Krzysztof Twaróg z Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Podobne działania przygotowują również inne samorządowe instytucje kultury, m.in. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Uruchomione zostały też świetlice dla ukraińskich matek z dziećmi ze wsparciem psychologicznym, planowana jest również organizacja warsztatów integracyjnych dla dzieci i młodzieży w lubelskich teatrach. W planach są również zajęcia rękodzielnicze w Muzeum Wsi Lubelskiej, spektakle baletowe dla dzieci w Teatrze Muzycznym jak też nagrania bajek w języku ukraińskim.

(fot. MWL)

37 komentarzy

 1. Wszyscy obrażający tu Ukraińców to opłacane ruskie trolle Putina. Jest ich bardzo dużo. uważajcie na nich i tępić jak wszy.

 2. Czuje się zdyskryminowany i to jest agresja w moją stronę na tle narodowościowym.

 3. ABW tylko się nie ze.raj

  • PO wy już zajaraliście się w Ukrainie. Leżycie i zakopani w błocie zdychacie jak psy. Teraz tylko was dobić i zakopać. Wasza armia jest beznadziejna. Polska pokonałaby was w 2 dni. Tylko troszkę tureckich dronów kilka wyrzutni i w zasadzie idziemy do Syberii po gaz i ropę. W miesiąc Polska handlowałaby z całym światem waszym gazem i ropą.

 4. Czysty rasizm.

 5. Jakaś cisza o 500+ dla uchodźców lewactwo przysneło.

 6. To jest trochę nie na miejscu

 7. Szkoda, że dla Polaków nie ma takich darmowych atrakcji. Chętnie bym się wybrała z rodziną, ale cena biletów stanowi pewną barierę. Wiem, że są dni bezpłatnego wstępu, ale niestety w ciągu tygodnia nie mamy możliwości przyjazdu, a weekendy są zawsze płatne.

  • Taka prawda. My też chcielibyśmy wybrać się do kina, ale 4 bilety trochę kosztują…. No ale przyjezdni mają darmo

  • bez przesady z tą ceną. jeśli cię nie stać na bilet, to i tak byś nie poszedł nawet za darmo, bo musisz jeszcze więcej pracować, żeby więcej zarabiać na życie,
   P.S. a 500+na co poszło?

 8. Ludzie opanujcie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. ABW ,polecam wizytę u psychiatry . Ile tych psów już dobiłeś i zakopałeś ?? Nam nie trzeba wojny , Polacy sami się zagryzą .

 10. nie przesadzaj, a poza tym chcesz się zamienić z nimi?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku