Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mózg międzynarodowej grupy przestępczej znajdował się w Lublinie. Policja zatrzymała 50 osób

Policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Biura Operacji Antyterorystycznych KGP, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji w Warszawie, Radomiu, Białymstoku i Łodzi rozbili zorganizowaną międzynarodową grupę przestępczą dokonującą oszustw na szkodę mieszkańców Chin. Wstępnie szacuje się, że poszkodowani stracili co najmniej 1 milion 800 tysięcy euro.

Śledczy informują, że przestępcy stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni wykonywali przelewy bankowe na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych. Oszuści działali na terenie Polski i Chin.

W luksusowych domach zorganizowane były centra komunikacji teleinformatycznej. Tam przebywali członkowie grupy pośredniczący w dokonywaniu oszustw. Wstępnie oszacowano, że przestępcy wyłudzili co najmniej 1 milion 800 tysięcy Euro.

Łącznie zatrzymano 50 osób, wśród nich są dwaj Polacy oraz 48 Chińczyków, w tym z Tajwanu. Policjanci przeszukali pięć miejsc na terenie Lublina i dwa pod Warszawą oraz w Krakowie. Co więcej na terenie Lublina zatrzymana została organizatorka przestępczej działalności. Zabezpieczono przy niej 100 000 zł. Podczas przeszukań ujawniono również i zabezpieczono m. in. karabin M16 oraz dubeltówkę.

Wszystkie zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie zostaną przesłuchanie.

Za czyny będące przedmiotem tego postępowania grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

2018-01-18 15:08:06
(fot. Policja)

22 komentarze

  1. Mekka jest na lewo czy prawo? Jakieś rozbieżności są wśród tych dostojnych panów…

    • Przez to krzeslo przebiega zerowy poludnik. Dlatego jedni w lewo drudzy w prawo. Na innych polkolach siedza

  2. Mówicie że sprzęt stary ale ns siebie zarobił:-D

  3. „Mózg międzynarodowej grupy przestępczej znajdował się w Lublinie”
    niezmiernie się cieszę, że denat został rozczłonkowany

  4. A wątroba koło krakowa