Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Mogli wyprodukować co najmniej 121 kilogramów amfetaminy. Zatrzymano 25 osób

Lubelscy policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która produkowała amfetaminę. Zatrzymano już 25 osób, lecz mundurowi zapewniają, że to nie koniec.

Trwające od dłuższego czasu śledztwo, prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Lubelscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wyjaśnianie sprawy rozpoczęli jeszcze w 2016 roku. Wtedy to w grudniu doszło do pierwszego zatrzymania. W ręce policjantów wpadł mężczyzn, przy którym znaleziono kilogram amfetaminy i 10 litrów oleju amfetaminowego.

Policjanci podejrzewając, że mają doczynienia z większą grupą przestępcza, zaczęli ustalać powiązania zatrzymanego mężczyzny. Docierano do kolejnych osób, które były członkami grupy i zajmowali się przetwarzaniem nielegalnie przywiezionej z zagranicy cieczy tzw. „wody”, zawierającej zasadową amfetaminę. Z niej uzyskiwano właściwy siarczan amfetaminy. Terenem działania grupy było kilka województw, głównie na Śląsku.

– Do chwili obecnej zatrzymano 25 osób, z których wielu zostało objętych środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym przedstawiono w prokuraturze zarzuty, w większości udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w produkcji i obrocie substancji psychotropowych i środków odurzających. Zabezpieczono także mienie na ponad 200 tysięcy złotych – wyjaśnia kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zebrane dowody wskazują, że grupa mogła działać od kwietnia 2016 roku do marca 2017 roku. Przez ten okres mogli wyprodukować co najmniej 121 kilogramów amfetaminy. Lubelscy funkcjonariusze wciąż pracują nad tą sprawą i jak zapewniają, ma ona charakter rozwojowy i nie są wykluczone zatrzymania kolejnych osób.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2017-09-20 15:16:52

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport