Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mógł pojechać dalej po częściowym rozładowaniu pojazdu dostawczego (zdjęcia)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie ujawnili na drodze krajowej nr 12 przeładowany pojazd dostawczy. Renault ważył 6100 kg, zamiast przepisowych 3500 kg.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie cały czas kontrolują wagę pojazdów dostawczych poruszających się po drogach regionu. W minioną środę kontrole prowadzono w miejscowości Chojno Nowe w powiecie chełmskim na drodze krajowej nr 12, na trasie Piaski – Chełm.

Wartym odnotowania jest wynik przewoźnika ukraińskiego. W dostawczym renaulcie przewożona była odzież. Zamiast przepisowych 3500 kg, pojazd ważył aż 6100 kg. Dodatkowo kontrola techniczna pojazdu wykazała nadmierne zużycie bieżnika jednej z opon.

W tym wypadku kierowcę ukarano dwoma mandatami karnymi na kwotę 600 złotych, a przewóz był kontynuowany dopiero po rozładunku pojazdu do parametrów zgodnych z danymi w dowodzie rejestracyjnym.

Mógł pojechać dalej po częściowym rozładowaniu pojazdu dostawczego (zdjęcia)

Mógł pojechać dalej po częściowym rozładowaniu pojazdu dostawczego (zdjęcia)

Mógł pojechać dalej po częściowym rozładowaniu pojazdu dostawczego (zdjęcia)

(fot. WITD)

14 komentarzy

 1. co to jest 600 zł… wiecie ile on już zaoszczędził wożąc tak przeładowany?

  • No i o to chodzi kolego…hajs się musi zgadzać ..muszą ich tak karać żeby ich nie zrazić …raz na jakiś czas zapłacą i wrzucą sobie w „koszty” a kasa do budżetu wpływa … jeśli naprawdę zależałoby na bezpieczeństwie to takie transporty byłyby polikwidowane,ale kto by płacił mandaty ?
   Owce się strzyże ,a nie zabija ?

 2. Jeżeli ukarali na podstawie tego wydruku to są jełopami !!! Ważąc przednią oś pojazdu ważymy całą masę przodu oraz część tyłu (na zasadzie dźwigni) tak samo z tyłem, wiążąc tył ważymy też pewien procent przodu. Do tego są odpowiednie algorytmy uwzględniające m.in. % zwisu pojazdu, wheelbase, oraz rozłożenie % ciężaru względem środka pojazdu !!! Wiążąc tak jak oni, 3 tonowe auto wyjdzie jako ponad 4 tonowe !!!

  • Ty jestes kierowcą czyli nie posiadasz żadnych umiejętności (bo PJ każdy ma), nawet nie myślisz i nie potrafisz połączyć zdjęć z tekstem. Do WC też trzeba cie prowadzać i przyrostek wyciągać?

  • twoim zdaniem oni to na czym ważyli? wadze kuchennej i sobie potem dodali? Oczywiście, że ich sprzęt uwzględnia takie rzeczy… pomyśl głąbie.

 3. Pozwólcie ludziom normalnie jeździć i zarabiać. Chore te kontrole.

 4. I tak to do budzetu wplynelo 600 zl za cala noc pracy, a w tym samym czasie po Lublinie jezdzilo bezkarnie 100 nielegalnych podwozow po 12 tysiecy grzywny kazdy. I jak tu miec pieniadze na pandemie?

  • Czapka z daszkiem

   Spokojnie kolego ..nie złapali tylko tego jednego ? więc wyszło więcej niż +600

   Jednego tylko opisali ?

 5. jakie pojedyncze koło nie wytrzyma 6 ton nierealne ,coś lekko przesadzony ten artykuł ,

Wiadomości z info112