Minionej doby w całym kraju w wyniku wychłodzenia zmarły trzy osoby

Tylko minionej doby z wychłodzenia zmarły trzy osoby. Od 1 listopada w całym kraju z powodu wychłodzenia życie straciły 43 osoby.

Służby co roku apelują, aby w okresie zimowym szczególną uwagę zwracać na osoby bezdomne, które szukają schronienia w miejscach takich jak pustostany, altany śmietnikowe, wnęki budynków, altany działkowe. Przebywanie w miejscach nieogrzewanych, zwłaszcza w nocy, kiedy temperatura spada poniżej zera, wiąże się z zagrożeniem zdrowia i życia tych osób.

W przypadku zauważenia osoby bezdomnej, przebywającej w nieogrzewanym miejscu, najlepiej skontaktować się z numerem telefonu Straży Miejskiej – 986. Takie zgłoszenie może uratować komuś życie.

Nie bądźcie obojętni, zwracajcie uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Jeżeli widzicie osobę leżącą lub siedzącą na ziemi, ławce, przystanku, bądź przebywającą w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie, zaalarmujcie służby.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Jerzy Gondol Znadwisły

  Tak to jest, jak ludzi przyzwyczaja się do tego, że o ich zdrowie, życie czy bezpieczeństwo ma zadbać jakiś iluzoryczny ktoś, a Boże broń, nie oni sami.
  Tu gdzie teraz jestem od kilku dni panuję mrozy rzędu minus 20 – 32 stopni. mieszkańców pobliskiej miejscowosci jest 283 dusze. I jakoś kjuwa, nikt nie zamarzł, a wierzcie mi, że nie czytają 112lublin.pl.
  Widocznie nie zanikło u nich coś takiego jak instynkt samozachowawczy i zwyczaj myślenia.

 2. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Gdyby nie apelowano, nie ostrzegano, nie tropiono po krzakach, pustostanach i altankach -przeżyliby ci za których nie tzrba myśleć.
  Byłoby to z dużą korzyścią dla społeczeństwa, bo pogrzeb, nawet na koszt Państwa byłby bardziej opłacalne niż utzrymywanie durni bez nadziei na poprawę.

 3. a więc w kraju mamy ‚”dobrobyt”” za rządów PiS „”cieszą się zakłady pogrzebowe „”???

 4. nie żałować pijusów

  A że tak zapytam ,kto to są ci „zmarli w wyniku wychłodzenia ” ? …jacyś zaskoczeni nagłym atakiem zimy przechodnie ?…czy osoby nadużywajace alkoholu ?…im takich mniej tym lepiej ….więc żadna to strata jak taki zakończy swój żywot , wręcz przeciwnie …nie mam i nigdy miał nie będę litosci dla pijusów bo nikt im tej wódy nie wlewa na siłę …dla mnie najlepiej jakby przyszły mrozy po 20 stopni i trzymaly tak z miesiąc , dwa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika