Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miłośnicy koni oraz myśliwi będą świętować. Zbliża się tradycyjny Hubertus

Występy hejnalistów, gonitwa za lisem, oraz konkursy z nagrodami – To wszystko zaplanowano w najbliższy weekend w jednej z lubelskich stadnin. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

W najbliższą sobotę w Lublinie zorganizowany zostanie tradycyjny Hubertus, czyli święto miłośników koni oraz myśliwych. Tak jak w poprzednich latach, wydarzenie odbędzie się w Stajni Drwal. Jest to pierwsza w województwie lubelskim prywatna stadnina, która istnieje już od 26 lat.

Zaplanowano wiele ciekawych atrakcji dla uczestników, wśród nich m.in. występy hejnalistów, konkurs Najpiękniejsi 2018, wielką konną gonitwę za lisem, zabawę dla dzieci lis szukany, mini zawody towarzyskie pokonaj przeszkody a na koniec wspólne ognisko i biesiadowanie.

Wydarzenie rozpocznie się w samo południe zbiórką uczestników na błoniach za stacją paliw przy ul. Abramowickiej 57. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się u organizatorów, którymi są Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Lublinie oraz Stajnia Drwal.

Miłośnicy koni oraz myśliwi będą świętować. Zbliża się tradycyjny Hubertus

(fot. materiały organizatora)

11 komentarzy

 1. może jacyś animalsi by uratowali hodowlę doświadczalną najnowszej rasy bydła na borkowiźnie,unikalna rasa żyje niemal bez paszy i opieki ale właśnie jastrzębie porywają najokazalsze sztuki i pożerają na sosnach,wielki wysiłek hodowlany gumofilca przepada-jest jesce cas!-

 2. psychole ze strzelbami, może zróbcie sobie imprezę: gonitwa za starym myśliwym

  • uuu sfrustrowane czterdziestki bez chłopa, dla ciebie i dla was gonitwa sie już skończyła i teraz tylko pozostaje ryk w samotnej ciszy , publiczne wylewanie żółci i wsadzanie swoich 3 groszy byle innym sie nie wiodło … to takie książkowe !

 3. Psychol ze strzelbą

  A może gonitwa za evą i ………..

 4. Eva my nie psychole, a nie goni się za żywym lisem, najpierw przeczytaj informacje i się dokształć, żaden ze zwierząt nie cierpi. Sztuczna lisia kita jest przyczepiona do ramienia jeźdźca i to jeździec jest lisem, a nie zwierzę. Nie ma żadnych strzelb. HHAHAHHAHAH

 5. A może by zrobić pokazowe dobijanie jelenia, kopanie go, szczucie psami i inne słodkie rozrywki.
  Ewentualnie pokazowe strzelanie sylwetkowe, postawić kilka tarcz z wizerunkiem człowieka, samochodu, konia, krowy, żyrafy i dzika.
  Ciekawe który cel był by ostrzelany najbardziej ?

 6. Brawo ty dosłownie masz takie wiadomości na temat myślistwa że głowa ból. Mówisz tu raczej o klusownictwie a nie o tym jak jest naprawdę.

  • Jakaś straszna niepamięć ogarnia niektórych, nie pamiętasz filmu o liskach czy o dobijaniu nogą konajacej zwierzyny?
   Nazywasz ich kłusolami a oni mieli zielone czapki z piórkiem.
   Zgłoś ich na prokuraturę.

Z kraju