Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mikołajki pełne zdrowia w NFZ Lublin

Czas Świąt Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji czas obdarowywania się miłością i życzeniami. Najczęściej życzymy sobie zdrowia i długich lat życia. W Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zorganizowaliśmy „Mikołajki pełne zdrowia w NFZ”.

W czwartek, 7 grudnia, kiedy prezenty z okazji Mikołaja zostaną już rozpakowane, NFZ q Lublinie zaprasza klientów młodszych i starszych od godz. 10.00 do 14.00 na mikołajkowe spotkanie poświęcone temu jak sprawić, żeby życzenia zdrowia się spełniły. Najmłodsi klienci, którzy odwiedzą tego dnia Salę Obsługi Klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4, będą mogli wziąć udział w grach, zabawach i specjalnych lekcjach zorganizowanych w Strefie dla dzieci. Maluchy dowiedzą się między innymi z czego powinien składać się zdrowy posiłek i jak dbać o zęby.

W Strefie dla dorosłych będzie można będzie zrobić analizę składu ciała – sprawdzić wzrost, wagę, BMI i omówić wyniki z doradcą do spraw profilaktyki i promocji zdrowia. Doradca wskaże też program profilaktyczny finansowany przez NFZ, indywidualnie dopasowany do wieku i stanu zdrowia.

– Według badań naukowych, nasz stan zdrowia zależy aż w 55% od stylu życia jaki prowadzimy. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i regularne badania profilaktyczne to recepta na zdrowie. W formowaniu prawidłowych nawyków u dzieci najważniejszy jest dobry przykład dawany przez rodziców i opiekunów. Dlatego na „Mikołajki pełne zdrowia w NFZ” zapraszamy całe rodziny – mówi Paweł Piróg, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Dla wszystkich, którzy odwiedzą nas tego dnia mamy też drobne upominki, które przypomną o profilaktyce na co dzień – dodaje dyrektor Piróg.

Podczas „Mikołajek pełnych zdrowia w NFZ” pracownicy NFZ będą między innymi zachęcać do korzystania z portalu DietyNFZ. Jadłospis jest oparty na założeniach diety DASH (ang. Dietary Approches to Stop Hypertension), czyli diety, której założenia są uniwersalne i proste do stosowania, a produkty łatwo dostępne. Innowacyjną funkcją portalu jest możliwość wygenerowania planów żywieniowych dla całej rodziny. Po wprowadzeniu danych (wieku, wzrostu i wagi) członków rodziny, aplikacja da nam informacje jak podzielić przygotowaną potrawę pomiędzy domowników, zgodnie z ich zapotrzebowaniem. Dzięki temu, można przygotowywać wspólne, zdrowe posiłki dla całej rodziny.

„Mikołajki pełne zdrowia w NFZ” odbędą się w czwartek 7 grudnia, w godzinach od 10 do 14, w Sali Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4.

Mikołajki pełne zdrowia w NFZ Lublin

8 komentarzy

 1. kovida już nie ma? gdzie te pisuary co zamordowały tysiące ludzi w latach 2020-2021 pozbawiając ich godności? czy kiedykolwiek ktoś z ministerstwa zdrowia odpowie za to?

 2. #szczepmysię

 3. Nic nie ociepli wizerunku tej skompromitowanej instytucji.
  Ludzie do lekarza rodzinnego czekają kilka dni, do dentysty miesiąc a do specjalisty od pół roku do kilku lat.
  Kto ma jakieś pieniądze chodzi do lekarza prywatnie a reszta wegetuje czekając na swoją kolejkę.
  Brawo PiS tyle dali radę zrobić w tej sprawie przez 8 lat rządów.

 4. Stefanek zobaczymy co przyszły rząd na czele z panem tuskiem i hołownią zrobią w tej sprawie, i co wtedy napiszesz?

  • Będę pisał to samo – jak ktoś źle rządzi będę krytykował.
   Teraz rządził PiS i z tym nic nie zrobił, pieniądze były wydane na dodatki covid-owe, szpitale tymczasowe i szczepionki które nawet nie były użyte i zutylizowane.
   Nadmiarowych zgonów mnóstwo ludzie jak umierali tak umierają ale nie na covid.

 5. Ryży szwab już rządził nie zrobił nic w tej sprawie i nie zrobi i teraz .

 6. Skierowanie na cito, czyli już, czas oczekiwania 180 dni. Dziękuję, szykuję sobie pogrzeb

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo