Mieszkanka Chełma straciła 24 tys. złotych. Kobieta uwierzyła w historię o oszustach

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podających się na funkcjonariuszy policji. Tym razem 86-letnia mieszkanka Chełma straciła 24 tys. złotych.

W poniedziałek chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padła 86-letnia kobieta. Seniorka wypłaciła 24 tysiące złotych i wpłaciła na konto osoby, która podała się za policjanta.

Jak się okazało, do 86-latki zadzwoniła osoba, które przedstawiła się jako jej kuzynka i wypytywała o sytuację rodzinną. Po pewnym czasie zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest funkcjonariuszem CBŚP i polecił żeby wypłaciła wszystkie pieniądze, które ma zgromadzone na koncie bankowym ponieważ jej oszczędności mogą być utracone w wyniku działania oszusta.

Kobieta zrobiła wszystko zgodnie z instrukcją nieznajomego, wpłaciła pieniądze we skazanym banku i otrzymała zapewnienie, że po upływie 40 minut przyjdzie do niej prokurator i odda pieniądze. Kobieta nie doczekała się zwrotu pieniędzy i zrozumiała, że padła ofiarą oszustów, wówczas zgłosiła się na policję. Przestępców poszukują chełmscy mundurowi.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. I pracownik banku nie zapytał jaki jest ‚tytuł wpłaty’ jaki cel i komu ? sorry ale prokurator to najpierw powinien sprawdzić pracowników banku w którym ta kobieta pieniądze miała .Skąd oszuście wiedzą do kogo zadzwonić ? skąd mają numer ?

  • Otóż to. Zawsze dzwonią tylko do tych, co mają na pewno nieco grosza na koncie…

  • Podobno oszuści nie wiedzą, do kogo dzwonić, ale żeby trafić na podatny grunt, wystarczy im stara książka telefoniczna i trochę pomyślunku.

 2. Info od kogoś banku

 3. przelała im grzecznie kasę jak kazali, a dopiero później się zorientowała, że mogła paść ofiarą oszustwa – dlaczego seniorzy są tak łatwowierni i nagle krótko po przekazaniu pieniędzy odzyskują rozum? myśleć zawsze, albo nigdy – a nie tak wybiórczo…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja