Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Lublinie i powiecie lubelskim. Trwa ustalanie źródła zakażenia w większości nowych przypadków

Z najnowszych danych przekazanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki wynika, że minionej doby ujawniono na terenie Lublina i powiatu lubelskiego 10 osób zakażonych koronawirusem. W aż 9 przypadkach trwa ustalanie źródła zakażenia.

Rośnie liczba nowych zakażeń na terenie Lublina oraz okolic. Tylko minionej doby w Lublinie i w powiecie lubelskim ujawniono 10 nowych zakażeń koronawirusem. Co ważne, w 9 z 10 nowych przypadków ustalany jest sposób zarażenia, a tylko w jednym ustalono, że osoba ta miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Z przekazanych nowych danych wynika, że nowe zakażenia dotyczą:
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina, styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, zarażenie w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, zarażenie w trakcie ustalania,
– kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu lubelskiego, zarażenie w trakcie ustalania,
– mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu lubelskiego, zarażenie w trakcie ustalania,

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie wynika, że na terenie miasta aktywnych jest pięć ognisk koronawirusa, dwa z nich są w fazie rozwojowej, zaś trzy w fazie stabilnej.

Jedno ognisko dotyczy UMCS w Lublinie, chodzi tutaj o zakażenia pracowników wraz z rodzinami, jest to ognisko w fazie stabilnej, zaś liczba osób potwierdzonych w ognisku wynosi 5. Kolejne ognisko występuje w SPSK 4 w Lublinie, na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jest to ognisko w fazie stabilnej, a liczba osób potwierdzonych w ognisku wynosi 2. Trzecie ognisko w fazie stabilnej dotyczy jednej z rodzin, liczba osób zakażonych w tym ognisku wynosi 8

Czwarte ognisko zakażenie znajduje się w szpitalu MSWiA w Lublinie i jest to ognisko w fazie rozwojowej. Tutaj liczba osób z potwierdzonym zakażeniem wynosi 5. Ostatnie, piąte ognisko koronawirusa dotyczy jednej z rodzin i jest to ognisko w fazie rozwojowej. Liczba osób z potwierdzonym zakażaniem w tym ognisku wynosi 6.

Do dnia 25 sierpnia 2020 roku na terenie woj. lubelskiego potwierdzono łącznie 1420 przypadków, odnotowano 954 ozdrowieńców i zarejestrowano 24 zgony. Aktualnie 134 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 3913 zostało poddanych kwarantannie i 131 objęto nadzorem epidemiologicznym.

(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

  1. Pomyłka w pisowni XXI wieku.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo