Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkaniec Wołomina odpowie za kradzież 11 katalizatorów na terenie Lublina

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 27-letniego mieszkańca Wołomina, który kradł katalizatory. Mężczyźnie udowodniono łącznie 11 przestępstw, których dopuścił się na terenie Lublina.

Podczas minionego weekendu lubelscy policjanci za cel obrali zwalczanie przestępczości związanej z kradzieżami katalizatorów. W działania zaangażowano większą liczbę patroli. Przyniosło to skutek, ponieważ mundurowi zatrzymali 27-latka z Wołomina.

Podczas nocnego patrolu na terenie LSM, dzielnicowi z IV komisariatu usłyszeli podejrzane odgłosy. Gdy zbliżyli się do jednego z pojazdów okazało się, że pod autem leży mężczyzna, który próbuje wyciąć piłą katalizator. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

W trakcie pracy operacyjnej mundurowi udowodnili 27-latkowi łącznie 11 kradzieży katalizatorów z samochodów stojących na lubelskich parkingach. Do tych zdarzeń dochodziło na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w różnych dzielnicach miasta.

Mieszkaniec Wołomina został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, a następnie do sądu. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

15 komentarzy

 1. Widziałem Ptaka Cień

  ktoś mi wytłumaczy o co kaman z tymi katalizatorami? mam w aucie fabryczny i coraz częściej się o tym mówi, tylko nikt nie pisze o przyczynie. po ch** im to? co to jest miedź? aluminium?

  • Widziałem Ptaka Cień

   a na dodatek jakieś wydziały ds przestępczości są do tego powoływane.

  • Najcenniejsza w kacie jest platyna, ale są też inne drogie metale, jak rod, pallad. Za dobry okaz można wziąć ponad 1000zl na skupie.

  • są tam pierwiastki droższe od złota i platyny 🙂

  • Katalizator FP87 z 20-letniej mazdy kosztuje na skupie 4500zł.

 2. Kiedyś Pruszków kontra Wołomin, dziś Wołomin katalizatory wycina…

 3. Pallad i platyna.

 4. Chodzi o platyne w nich zawartą. Jest cena jest zapotrzebowanie… Za katalizator można więcej wziąść niż za cały samochód…. Tyczy się to tych tańszych aut…
  Za te szkody powinien psu jaja lizać nie dość że ukradł to szkód narobił ile jeszcze

 5. Jak taki cwaniak Wołomiński, to niech sobie w stolicy wycina.

 6. O proszę policja jak chce to potrafi. Tu złodziej z Wołomina, dopiero co trzech Gruzinów. Szkoda tylko, że taką akcje policja przeprowadza jedynie raz na pół roku, a przez resztę miesięcy złodzieje mogą sobie katalizatory kraść i „stróże prawa” nie zwracają na to uwagi. Co więc kochana policja robi za nasze pieniądze przez resztę roku?

 7. Widziałem Ptaka Cień

  dzięki, dzięki …

 8. Pierwsza rzeczą jaką powinien robić sąd ,to nakaz pokrycia strat poszkodowanym ,a dopiero późnie kara ,oczywiście kilkukrotnie większa gdyby tych strat nie pokrył .Ale po co .Lepiej go skazać i zamknąć żebyśmy wszyscy śm iec ia utrzymywali a po wyjściu zrobi to samo

 9. Dziś w Zamosciu ciemno… ktoraś już noc bez właczonych latarni. Jest nastrój na wycinanie ?

  Policja nawet z monitoringiem nie potrafi zlapac sprawcow kradzieży. Nie codzi o katalizator ale zwykla wieczorna parkingówka.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo