690 680 960

Przepłynęli wpław przez Bug z papierosami, wpadli na gorącym uczynku (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wraz z nielegalnym towarem przepłynęli wpław rzekę graniczną Bug. Obywatele Ukrainy wpadli po tym, jak próbowali odnieść od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu miejscowości Husynne, mundurowi zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn, byli to obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Obaj zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy (3 tys. paczek) o wartości prawie 45 tys. zł zabezpieczone.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. Widziałem Ptaka Cień

    dostali zupę i kanapki, bandzior, ale brat … zostali przekazani służbom ukrainy, gdzie rozpłyną się w powietrzu, a ich dane spłoną podczas ostrzału. tyle z procesu przygotowawczego … za tydzień znowu spróbują.

  2. Widziałem Ptaka Cień

    no chyba, że z urzędu, nadali im pesel, bo to teraz modne przy przekraczaniu tej granicy

    • przecież oni uciekają przed wojną, a papieroski przy okazji wzięli na własny użytek, co będą przepłacać w Polsce. chociaż może i jakieś talony dostają na szlugę i alkohol przecież im się należy. a Ty taki nie poprawny politycznie jesteś 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej