Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy nie mogą kupować, sprzedawcy handlować. „Wszędzie targowiska zostały uruchomione, tylko nie u nas”

Kiedy miejskie targowiska w całym regionie ponownie zostały otwarte, janowski obiekt wciąż jest niedostępny zarówno dla klientów jak i sprzedawców. Jak nas dzisiaj zapewniali przedstawiciele Urzędu Miasta w Janowie Lubelskim, targowisko zostanie uruchomione jeszcze w tym tygodniu.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele sygnałów od czytelników dotyczących miejskiego targowiska w Janowie Lubelskim. Mieszkańcy skarżą się, że w całym regionie obiekty tego typu zostały ponowie otwarte i można w nich dokonywać zakupów, tymczasem janowski targ wciąż jest nieczynny. Podobnego zdania są również osoby, które zajmowały się handlem w tym miejscu.

Jak napisał do nas pan Wojciech, w innych miejscowościach targowiska czynne są już od kilku tygodni. Z kolei w Janowie Lubelskim cały czas obowiązuje zakaz korzystania z niego. Tymczasem wiosna to okres, kiedy wiele osób zawsze zaopatrywało się tam w różnego rodzaju sadzonki drzew i krzewów czy też warzyw lub kwiatów. Dodatkowo bardzo dużo osób na targowisku zaopatrywało się w inne rzeczy, w tym przemysłowe i ubrania, po które muszą się teraz udawać do marketów. Odezwał się do nas w tej sprawie również jeden z mieszkańców powiatu, który sprzedawał na miejskim targowisku.

– Tyle się mówi ostatnio o wspieraniu rolników oraz drobnych przedsiębiorców. Jednak w Janowie Lubelskim jest z tym duży problem, gdyż targowisko cały czas jest zamknięte i nikt nie jest w stanie nam udzielić informacji kiedy będzie można znowu na nim handlować – tłumaczy sprzedawca.

Jak nas dzisiaj zapewniali przedstawiciele Urzędu Miasta w Janowie Lubelskim, targowisko miejskie zostanie uruchomione jeszcze w tym tygodniu. Urzędnicy otrzymali już odpowiednie wytyczne w tej sprawie od służb sanitarnych. Handel będzie się odbywał w pełnym zakresie. Podobnie jak podczas zakupów w sklepach, na targowisku również będzie obowiązywał nakaz zakrywania twarzy i nosa oraz posiadania rękawiczek ochronnych.

(fot. Jan Machulak/UM Janów Lubelski/archiwum)

16 komentarzy

 1. Wstrętne są te namioty…

 2. To za karę za wasze tragiczne poruszanie się samochodami po drogach i miastach ?

 3. Sprzedam jaja po kosztach

 4. Jak na takim targu w praktyce wygląda odstęp 2m od innych osób ?

  • Byłem wczoraj na Ruskiej. Większość klientów omaskowana, ale sprzedawców już nie. O trzymaniu dystansu i maks dwóch klientach przy straganie nikt nie myśli. A większość tego towarzystwa ten wirus by zwalił z nóg.

  • Tak samo jak w biedronce i u ciebie za stodołą.

  • podobnie jak w supermarkecie

 5. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na mieście w samy Janowie. Co drugi bez maski, albo z maską na szyi…

 6. A ja nie jestem z Janowa i u mnie za oknem też chodzą ludzie bez masek. Po co więc narzekasz na swoje miasto i targ, skoro wszędzie jest identycznie

 7. Prawda jest taka że burmistrz chce zrobić metropolię przeniósł targ by postawić następną biedronkę a kobiety handlujące nabiałem ściga karząc mandatami na targu który był od zaborów

  • Noi bardzo dobrze! BABY maja niestac w rynku na samym środku i nagabywac ludzi. Takie mecyje tylko są tam. Pozatym w Janowie jest bardzo dobry burmistrz, lecz nie lubiany przez wioche! Która ma swoje interesy a niekoniecznie tego miasteczka.

 8. Helena z rynku

  W Kocku też mamy takiego 'bulmiszcza’ co nie chce otworzyć targowiska. Okopał się w urzędzie i nic nie robił.

 9. Tak. Wielu w tym Janówku odetchnie jak odejdzie burmistrz. Aż się kotluje tam od przeróżnych interesów, układów. Najbardziej żywotnio tym zainteresowana jest wieś.

Wiadomości z info112