Mieszkańcy nie mogą kupować, sprzedawcy handlować. „Wszędzie targowiska zostały uruchomione, tylko nie u nas”

Kiedy miejskie targowiska w całym regionie ponownie zostały otwarte, janowski obiekt wciąż jest niedostępny zarówno dla klientów jak i sprzedawców. Jak nas dzisiaj zapewniali przedstawiciele Urzędu Miasta w Janowie Lubelskim, targowisko zostanie uruchomione jeszcze w tym tygodniu.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele sygnałów od czytelników dotyczących miejskiego targowiska w Janowie Lubelskim. Mieszkańcy skarżą się, że w całym regionie obiekty tego typu zostały ponowie otwarte i można w nich dokonywać zakupów, tymczasem janowski targ wciąż jest nieczynny. Podobnego zdania są również osoby, które zajmowały się handlem w tym miejscu.

Jak napisał do nas pan Wojciech, w innych miejscowościach targowiska czynne są już od kilku tygodni. Z kolei w Janowie Lubelskim cały czas obowiązuje zakaz korzystania z niego. Tymczasem wiosna to okres, kiedy wiele osób zawsze zaopatrywało się tam w różnego rodzaju sadzonki drzew i krzewów czy też warzyw lub kwiatów. Dodatkowo bardzo dużo osób na targowisku zaopatrywało się w inne rzeczy, w tym przemysłowe i ubrania, po które muszą się teraz udawać do marketów. Odezwał się do nas w tej sprawie również jeden z mieszkańców powiatu, który sprzedawał na miejskim targowisku.

– Tyle się mówi ostatnio o wspieraniu rolników oraz drobnych przedsiębiorców. Jednak w Janowie Lubelskim jest z tym duży problem, gdyż targowisko cały czas jest zamknięte i nikt nie jest w stanie nam udzielić informacji kiedy będzie można znowu na nim handlować – tłumaczy sprzedawca.

Jak nas dzisiaj zapewniali przedstawiciele Urzędu Miasta w Janowie Lubelskim, targowisko miejskie zostanie uruchomione jeszcze w tym tygodniu. Urzędnicy otrzymali już odpowiednie wytyczne w tej sprawie od służb sanitarnych. Handel będzie się odbywał w pełnym zakresie. Podobnie jak podczas zakupów w sklepach, na targowisku również będzie obowiązywał nakaz zakrywania twarzy i nosa oraz posiadania rękawiczek ochronnych.

(fot. Jan Machulak/UM Janów Lubelski/archiwum)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Wstrętne są te namioty…

 2. To za karę za wasze tragiczne poruszanie się samochodami po drogach i miastach 😂

 3. Sprzedam jaja po kosztach

 4. Jak na takim targu w praktyce wygląda odstęp 2m od innych osób ?

  • Byłem wczoraj na Ruskiej. Większość klientów omaskowana, ale sprzedawców już nie. O trzymaniu dystansu i maks dwóch klientach przy straganie nikt nie myśli. A większość tego towarzystwa ten wirus by zwalił z nóg.

  • Tak samo jak w biedronce i u ciebie za stodołą.

  • podobnie jak w supermarkecie

 5. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na mieście w samy Janowie. Co drugi bez maski, albo z maską na szyi…

 6. A ja nie jestem z Janowa i u mnie za oknem też chodzą ludzie bez masek. Po co więc narzekasz na swoje miasto i targ, skoro wszędzie jest identycznie

 7. Prawda jest taka że burmistrz chce zrobić metropolię przeniósł targ by postawić następną biedronkę a kobiety handlujące nabiałem ściga karząc mandatami na targu który był od zaborów

  • Noi bardzo dobrze! BABY maja niestac w rynku na samym środku i nagabywac ludzi. Takie mecyje tylko są tam. Pozatym w Janowie jest bardzo dobry burmistrz, lecz nie lubiany przez wioche! Która ma swoje interesy a niekoniecznie tego miasteczka.

 8. Helena z rynku

  W Kocku też mamy takiego ‚bulmiszcza’ co nie chce otworzyć targowiska. Okopał się w urzędzie i nic nie robił.

 9. Tak. Wielu w tym Janówku odetchnie jak odejdzie burmistrz. Aż się kotluje tam od przeróżnych interesów, układów. Najbardziej żywotnio tym zainteresowana jest wieś.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online