Szpital w Lubartowie otrzymał nowy ambulans. Pojazd sprezentował Urząd Miasta (zdjęcia)

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie w kwietniu zwrócił się o pomoc w walce z koronawirusem. Urząd Miasta postanowił wesprzeć placówkę i zakupił m.in. nowy ambulans.

W środę miało miejsce oficjalnie przekazanie nowej karetki dla szpitala w Lubartowie. Ambulans został zakupiony za kwotę 150 tys. zł w ramach wsparcia SP ZOZ w walce z koronawirusem. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu Urzędu Miasta Lubartów. Magistrat postanowił wesprzeć placówkę po tym, kiedy w połowie kwietnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie zwrócił się do Urzędu Miasta z prośbą o udzielenie wsparcia finansowanego na walkę z COVID-19. Chodziło o 300 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia podczas sesji radni miejscy podjęli uchwałę o przyznaniu dotacji celowej dla szpitala w kwocie 250 tys. zł. Na zakup ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem na potrzeby ratowniczych zespołów wyjazdowych przeznaczono kwotę 150 tys. zł, zaś kolejne 100 tys. zł trafiło na zakup respiratora dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

W uroczystym przekazaniu ambulansu uczestniczyli m.in. burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, Starosta Lubartowski Ewa Zybała, Zastępca Burmistrza Lubartowa Tadeusz Małyska i radny miejski Teodor Czubacki. To nie koniec wsparcia ze strony Urzędu Miasta na rzecz szpitala. Ratusz za 50 tys. zł zakupi środki ochrony osobistej takie jak kombinezony, maski i rękawice ochronne, które zostaną przekazane lekarzom i personelowi placówki.

(fot. UM Lubartów)

8 komentarzy

 1. „sprezentował urząd miasta” – a co dokładnie robi i na czym zarabia ten urząd, że z zysków robi prezenty? ma jakieś swoje pieniądze?

 2. Czy to ambulans??? Powiedziałbym ze imitacja ambulansu … takim czymś można kogoś raczej przewieźć na dialize lub do lekarza lub lekarza, pielęgniarkę do pacjenta na zastrzyk. Reanimacji chyba nikt nie zrobi w tym pojeździe…
  Czytając nagłówek sądziłem ze dostali prawdziwa karetkę z prawdziwego zdarzenia…

 3. To coś nie jest warte tych pieniędzy!!! Ten model auta jest zbyt ciasny dla pacjentów. Tam nie ma poprostu miejsca!!!!

 4. Roobin(nie hoody)

  W powiecie lubartowskim był 1 przypadek świrusa, a przeprowadzono kilkanaście transportów z podejrzanymi. Poebało UM. Tą kasę trzeba było przeznaczyć na cele miasta. Skoro Dyrektor Szpitala zarabia sporą kasę, to może w ramach rewanżu raczyłaby zarządzać kasą tak, aby nie było potrzeby organizowania Poruszenia Powiatowego w celu ratowania tej instytucji.

 5. za pojazd zapłacili OBYWATELE swoją pracą! dosc bzdur o prezentach „od urzedu”. urzad tylko przejada pieniądze,a nie je zarabia.

 6. Tak urząd sprezentował ….. Co za durnota. To podatnicy sprezentowali. Bardziej pasuje, UM kupił ambulans za pieniądze podatników.
  Lepiej w sumie na ambulans niż na kolejne premię.

  • premie też były, myślisz że za co? za kupno ambulansu, tylko jeszcze przed zakupem 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL