Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy mieli rację, to myśliwy strzelił do 16-latka. Mężczyzna trafił do aresztu (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 51-latka oraz 41-latka do sprawy śmiertelnego postrzelenia 16-latka w Kluczkowicach pod Opolem Lubelskim. Jak wynika z ustaleń śledczych strzał z broni myśliwskiej oddał 51-latek, który wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W minioną niedzielę przed godziną 21 dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca postrzelił z broni chłopca, który wraz ze znajomymi przebywał w pobliskim sadzie w Kluczkowicach.

Mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy grupa 3 nastolatków mieszkających w miejscowym internacie poszła do szkolnego sadu zerwać sobie jabłka. W pobliże nastolatków podjechał pojazd, z którego w kierunku nastolatków padł strzał. Jeden z nastolatków został postrzelony. Sprawca po oddaniu strzału odjechał z miejsca. Przybyli na miejsce policjanci próbowali reanimować chłopca, jednak pomimo ich starań, jego życia nie udało się uratować.

Kryminalni z Lublina oraz policjanci z Opola Lubelskiego rozpoczęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia, kto oddał strzał w kierunku 16-latka. Na miejsce została skierowana grupa zdarzeniowa, która przez całą noc pracowała zabezpieczając ślady i zbierając dowody.

– Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie doprowadziło do ustalenia i zatrzymania podejrzanych. To 51-latek, który oddał strzał z broni myśliwskiej oraz jego 41-letni kolega, który mu pomagał. Policjanci potwierdzili, że 51–latek ma dostęp do broni i należy do koła łowieckiego. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury okręgowej gdzie usłyszał zarzuty a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt – informuje kom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Jak wyjaśniał nam jeden z mieszkańców Kluczkowic, w momencie zdarzenia było ciemno, osoba która strzelała nie miała szans aby rozpoznać, czy to mieszkaniec internatu, czy na przykład któryś z mieszkańców miejscowości. Dlatego też od początku podejrzewano, że był to myśliwy albo kłusownik, który mógł zobaczyć, że wśród drzew coś się rusza i strzelił. Kiedy zaś usłyszał krzyki chłopców, rzucił się do ucieczki – tłumaczył mężczyzna.

Podobna wersja wydarzeń krążyła wśród wielu osób, zwłaszcza, że myśliwi niejednokrotnie polowali na tym terenie. Ustaliliśmy jednak, że tego dnia nie odbywało się żadne zbiorowe polowanie. Najbliższe jest zaplanowane na sobotę 14 listopada, kiedy to celem ma być zwierzyna gruba, jak też bażanty, lisy i zające. Również żaden z myśliwych nie zgłosił polowania indywidualnego. To oznacza, że myśliwy polował nielegalnie.

Decyzją Sadu Rejonowego Lublin Zachód 51-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mieszkańcy mieli rację, to myśliwy strzelił do 16-latka. Mężczyzna trafił do aresztu (zdjęcia)

Mieszkańcy mieli rację, to myśliwy strzelił do 16-latka. Mężczyzna trafił do aresztu (zdjęcia)

Mieszkańcy mieli rację, to myśliwy strzelił do 16-latka. Mężczyzna trafił do aresztu (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

87 komentarzy

 1. myśliwi to b*dło myśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dłomyśliwi to b*dło

 2. bynajmniej dzieci nienarodzone sa bespieczne w kraju

 3. W sobotę 14 listopada jest zaplanowane polowanie zbiorowe? PZŁ zabronił polowań zbiorowych że względu na Covid19. Ciekawe czy się odbędzie…

 4. Strzelając do celu żywego jest to raczej aksjomatyczne że chce się zabić.
  Więc nie tylko chciał zabić, na dodatek nie wiedział co zabija i narażał na śmierć w razie chybienia bo strzelał blisko zabudowań.

  Pewnie był jeszcze nawalony znając życie.
  Taka kanalia powinna ***.
  Były policjant, co za wstyd!

 5. Za wiele bym sobie nie obiecywał, w moich stronach taki jeden „myśliwy” zabił starszego człowieka na grzybach. Pomylił go z dzikiem, tak się tłumaczył i dostał 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata + 10 tys grzywny na rzecz wdowy po zamordowanym. Ten myśliwy też był jakimś emerytowanym prokuratorem czy coś w tym rodzaju…

 6. Z tego koła to sami psychole, już rolnika ściągnęli z ciagnika- i sąd i Jaworowicz i ukrecone- a teraz Kazach? To na pewno ukręcą łeb. Mi idioci łazili posadku, koło stodoły , teściowa z ” wychodka” dzięki. Policja wezwana cytuję” proszę pana, aby problemów pan sobie narobi. To sami sędziowie lekarze prokuratorzy….

 7. Obserwator przyrody

  I właśnie takie śmiecie kreują wizerunek myśliwych. To oni sami powinni przede wszystkim pilnować porządku w swoich szeregach. Nie pochwalam tego, co robią, ale skoro prawo im na to pozwala, to przynajmniej powinni dbać o przestrzeganie obowiązujących ich zasad. Pozwalają uzbrojonym bandziorom na samowolkę i tylko przy tak drastycznych wypadkach coś wychodzi na jaw. Ile wypadów na kłusowanie uchodzi na sucho innym popaprańcom?

Z kraju