Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy mają już dosyć niespełnionych obietnic. Zablokują ważną drogę w naszym regionie

Mieszkańcy gminy Ludwin mają już dosyć wieloletniego oczekiwania na remont drogi wojewódzkiej Łęczna – Sosnowica. Zwłaszcza, że od lat słyszą kolejne obietnice, z których jak do tej pory, nic nie wynikło. Postanowili więc rozpocząć protest.

W najbliższą niedzielę odbędzie się blokada drogi wojewódzkiej nr 820 Łęczna – Sosnowica. Mieszkańcy okolicznych miejscowości postanowili bowiem w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie wobec niespełnionych obietnic związanych z przebudową tej trasy. Od lat nawierzchnia znajduje się w fatalnym stanie, brakuje też chodników, a to wszystko sprawia, że poruszanie się nią nie należy do bezpiecznych.

Jest to jedna z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w powiecie łęczyńskim. Ma też bardzo duże znaczenie dla mieszkańców całego regionu a także dla turystów. Latem korzystają z niej dziesiątki tysięcy osób podążających nad jeziora m.in. Rogóźno, Piaseczno, Krasne, czy też Zagłębocze. Wielu turystów wybiera tą trasę udając się do Poleskiego Parku Narodowego. Obecnie z kolei wykorzystują ją grzybiarze, których ściągają liczne w tej okolicy kompleksy leśne.

Jak nam przekazał jeden z mieszkańców Ludwina, droga ta jest od lat w bardzo złym stanie, pełna o w niej dziur i kolein. Często też dochodzi na niej do wypadków, z których część jak podejrzewają mieszkańcy, jest właśnie wynikiem złych warunków do jazdy.

– Od wielu już lat słyszymy obietnice, że niebawem droga zostanie wyremontowana. Co więcej przedstawiane są plany czy też zapewnienia, że trwają prace projektowe czy też nawet przygotowawcze i wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Tymczasem od kilkunastu lat nic się nie zmieniło. Ostatnio zapewniono nas, że są już nawet pieniądze na ten cel. Jednak we wrześniu wyszło na jaw, że środki te zostały przesunięte na inne inwestycje drogowe, w powiecie kraśnickim – wyjaśnia nasz czytelnik.

Dlatego też mieszkańcy postanowili pokazać, że mają już dosyć traktowania ich w ten sposób. Zwłaszcza, że ten sam los spotkał też drogę wojewódzką nr 829 Łęczna – Spiczyn, która również od lat czeka na przebudowę. Oprócz nowego asfaltu, mieszkańcy domagają się wykonania w większych miejscowościach chodników, dzięki czemu nie trzeba będzie chodzić poboczem drogi, a tym samym narażać się na niebezpieczeństwo. Zapowiedzieli, że o godzinie 13:30 zablokują rondo w Ludwinie. Protest ma potrwać do godziny 15:00.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

  1. W tej gminie nie ma dobrego gospodarza,za to jest gośc który trzyma z powiatową śmietanką polityków którzy żeby być u władzy dali by tyłka i bierze z nich przykład.Kasa jest na wszelkie imprezy gdzie zaprasza politycznych kolegów i grubo się ich gości.W urzędzie gminy sami swoi od pokoleń,brak jakichkolwiek programów i dofinansowań dla mieszkanców,a przepraszam były zapisy na solary 4 lata temu gdzie zbierano od ludzi po 200zł żeby zrobić projekt a po 2 latach oddano pieniądze bo pracownik gminy(który nie poniósł żadnych konsekwencji) nie wyrobił się w terminie ze złożeniem dokumentów do Urzędu Marszałkowskiego i projekt na który poszło 70tyś nie został uwzględniony robiąc z gminy pośmiewisko na całe województwo a może i kraj.ALE jest za to masa urzędniczek które (nie przejmując się mieszkancami,bo tu sami swoi i nikt nic nie powie))w GODZINACH PRACY ŁAŻĄ PO SKLEPACH ROBIĄC ZAKUPY DO DOMU A I DO CIUCHLANDU TEŻ WARTO ZAJRZEĆ POGRZEBAĆ bo zawsze czas zleci do 15 i tak od wielu wielu lat.

    • Zapomniałeś napisać o wyjazdach zagranicznych weekendowych tychże urzędników z małżonkami, że niby jakieś służbowe, ale wszyscy palec przy ustach trzymają. Plany na jakieś parki różane, jakieś inne takie głupoty, ale zająć stanowisko w konkretnej sprawie, to już problem.

  2. Czas NAJWYŻSZY WZIĄĆ SPRAWĘ W SWOJE RĘCE BO NAWET WŁADZE GMINY NIE STARAJĄ SIĘ NIC Z TYM ZROBIĆ.CIEKAWE CZY WÓJT SIĘ POJAWI NA BLOKADZIE I POORZE MIESZKAŃCÓW ,NO I RADNI Z GMINY MOGLI BY TEŻ RUSZYĆ TYŁKI .A SWOJĄ DROGĄ TO I CZAS ZAŁATWIĆ SPRAWĘ WYWOZU ŚMIECI Z DZIAŁEK BO GMINA LUDWIN NIE WYWIĄZUJE SIĘ ZE ZOBOWIĄZAŃ USTAWOWYCH W TYM ZAKRESIE ,A W GMINIE JEST PONAD 4000 TYS DZIAŁKOWCÓW PŁACĄCYCH ŚREDNIO PO 900 ZŁ PODATKU ROCZNIE A ŚMIECIE WŁAŚCICIELE MUSZĄ ZABIERAĆ ZE SOBĄ DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA, BO PAN WÓJT PODPISAŁ UMOWĘ Z FIRMA KTÓRA ZAŻYCZYŁA SOBIE 25 ZŁ ZA WOREK 250 LITROWY .,, TO NONSENS!!!!!!!!!!!!!!!!!” niech sam zapłaci tyle za swoje śmiecie.A EFEKTEM SA GÓRY ŚMIECI PO PRZYSTANKACH W PONIEDZIAŁEK Z RANA.I TO JUŻ TAK OD TRZECH LAT.A MORZE WARTO POMYŚLEĆ O DOPŁACIE DO PODATKU PO 50-80 ZŁ I NIECH FIRMA ZABIERA OD DZIAŁKOWICZÓW ŚMIECIE JAK WCZEŚNIEJ.?????????.POZDROWIENIA DLA PANA WÓJTA

Z kraju

Polityka i społeczeństwo