Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy mają dosyć niespełnionych obietnic. W weekend zablokują drogę prowadzącą nad jeziora

Kolejną akcję protestacyjną zapowiedzieli mieszkańcy miejscowości położonych przy trasie Łęczna – Sosnowica. W niedzielę zablokują rondo w Ludwinie. Domagają się realizacji składanych im od dawna obietnic związanych z przebudową tej drogi.

W najbliższą niedzielę zaplanowana została akcja protestacyjna mieszkańców miejscowości położonych przy drodze wojewódzkiej nr 820 Łęczna – Sosnowica. W ten sposób chcą oni wyrazić swoje niezadowolenie wobec niespełnionych obietnic związanych z przebudową tej trasy. Od lat nawierzchnia znajduje się w fatalnym stanie, brakuje też chodników, a to wszystko sprawia, że poruszanie się nią nie należy do bezpiecznych.

Jest to jedna z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w powiecie łęczyńskim. Ma też bardzo duże znaczenie dla mieszkańców całego regionu a także dla turystów. Latem korzystają z niej dziesiątki tysięcy osób podążających nad jeziora m.in. Rogóźno, Piaseczno, Krasne, czy też Zagłębocze. Wielu turystów wybiera tę trasę udając się do Poleskiego Parku Narodowego. Do tego dochodzą grzybiarze, których ściągają liczne w tej okolicy kompleksy leśne.

Jak wyjaśniają mieszkańcy, droga ta jest od lat w bardzo złym stanie, pełno w niej dziur i kolein. Często też dochodzi na niej do wypadków, z których część jak podejrzewają, jest właśnie wynikiem złych warunków do jazdy. Starania o przebudowę tej trasy trwają od lat, jednak do tej pory nic się w tej sprawie nie dzieje. Dlatego też już pod koniec ub. roku mieszkańcy pokazać, że mają już dosyć traktowania ich w ten sposób. W październiku zablokowali rondo w Ludwinie.

– Od wielu już lat słyszymy obietnice, że niebawem droga zostanie wyremontowana. Co więcej przedstawiane są plany czy też zapewnienia, że trwają prace projektowe czy też nawet przygotowawcze i wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Tymczasem od kilkunastu lat nic się nie zmieniło. Ostatnio zapewniono nas, że są już nawet pieniądze na ten cel. Jednak we wrześniu wyszło na jaw, że środki te zostały przesunięte na inne inwestycje drogowe, w powiecie kraśnickim. Taki sam los spotkał drogę z Łęcznej do Kijan – wyjaśniał wtedy nasz czytelnik.

Teraz mieszkańcy postanowili przypomnieć o sobie, jak też o złożonych im przed wyborami obietnicach. Jak tłumaczą, zamierzają zjednoczyć siły i pokazać Zarządowi Województwa Lubelskiego, że pieniądze przeznaczone przed wyborami na przebudowę głównej trasy prowadzącej na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie muszą wrócić. Protest ma charakter obywatelski i jego celem nie jest sparaliżowanie ruchu, lecz pokazanie, jak ważna jest ta droga dla całego regionu. Dlatego też protest zorganizowano pod koniec sezonu, aby nie powodować utrudnień dla turystów.

Mieszkańcy mają dosyć niespełnionych obietnic. W weekend zablokują drogę prowadzącą nad jeziora

(fot. Łęczna24/archiwum, nadesłane)

9 komentarzy

 1. Ciekawe który z rządzących pochodzi z powiatu kraśnickiego ….

 2. Cieć z alei Lubartowskiej w Mieście Inspiracji

  Chcecie przebudowy drogi – zróbcie se zrzutę, tak jak na kościół, będzie szybciej

 3. Wybrali sobie termin
  Tylko zmokną ?
  Już po wakacjach.

 4. Dzieci jak dobrze że już wracacie do szkół przestaniecie wreszcie pisać te durne komentarze.

 5. Szkodzą tym tylko innym ludziom oraz wzbudzają do siebie niechęć. Niech idą sejm zablokować a nie psuć życie innym ludziom. Zero szacunku mam do takich ćwierćinteligentów, oby ich jakiś ciężarówką rozgonił, połamie jednemu z drugim nogi to może się zastanowi.

  Policja powinna szybko takie coś rozwiązywać, kule gumowe strzelać do motłochu i w moment spokój by był.

 6. A ja mam dość LLe zap&@@&ących drogą do łęcznej .
  Co mam zablokować ?

 7. Poszło na pincet i czysta + :]

 8. Zamiast blokować drogę to do Wawy trzeba pojechać. W końcu to zapewne wyborcy pisu

 9. Ale do kogo te żale ?! GŁOSOWALIŚCIE NA PIS TO MACIE ! Niech wam teraz przebudowują drogi.
  Czekaj Tadka latka.

Z kraju