Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik przygniótł kierowcę i pasażera. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj po południu w miejscowości Tyszowce doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14 w miejscowości Tyszowce w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że ciągnik rolniczy przygniótł kierującego oraz pasażera.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami załadowanymi zbożem podczas gwałtownego hamowania nagle stracił panowanie nad pojazdem. Ciągnik wraz z jedną przyczepą przewrócił się na drogę przygniatając kierującego oraz znajdującego się w kabinie pasażera.

Kierujący ciągnikiem 54-latek z poważnymi urazami śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Mężczyzna był trzeźwy. Z kolei 51-letni pasażer znajdujący się w kabinie ciągnika z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Policyjne badanie trzeźwości wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Ciągnik przygniótł kierowcę i pasażera. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

12 komentarzy

  1. to taki ciagnik ma az takie mocne hamulce? moja 30 tka mozna stawac na pedal a on dalej jedzie, a jeszcze z 2 przyczepami to zero hamulcow.

  2. Przecież w ciągnikach nie ma miejsca dla pasażera???? Chyba ktoś coś źle zrozumiał

  3. To nie ciągnik, to urządzenie ciągnikopodobne dopuszczone niewiadomo jakim cudem do poruszania się po drogach publicznych. Podobne ustrojstwo jeździ na trasie Krasnystał Łopiennik blokując kompletnie prawy pas ruchu.

  4. To on chciał zawrócić?

  5. Może chcial skręcić,ale za późno zaczął zwalniać,mocniej nacisnął hamulec,zazwyczaj w starych traktorach jedno koło wcześniej łapie,a drugie czasem wcale,wtedy sprzęt ustawia się bokiem,z tyłu 10 ton i traktor leży.

  6. No i co wina pasażera jeszcze moze prawo jazdy mu zabiorą za to ze siedział obok

  7. ciekawe co ze zbożem na drodze? przepadło?

  8. Wygląda jakby druga przyczepa nie miała podpiętej lub nie sprawną instalacje pneumatyczną . I znowu bezmyślna jazda

Z kraju