Mieszkańcy LSM po raz kolejny spotkają się, by wspólnie przyozdobić osiedlową choinkę

Własnoręcznie wykonane bombki, łańcuchy, gwiazdki jak też inne różnokolorowe ozdoby zawisną na choince w osiedlu im. Adama Mickiewicza w Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Do akcji może przyłączyć się każdy.

Już po raz piąty, w czwartek 15 grudnia mieszkańcy osiedla im. Adama Mickiewicza Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej spotkają się na Placu Centralnym przy fontannie, by wspólnie przyozdobić rosnącą tam okazałą choinkę. Mile widziane są wykonane własnoręcznie przez mieszkańców bombki, kolorowe łańcuchy, gwiazdki jak również inne ozdoby. Jak co roku do akcji przyłączą się także dzieci z okolicznych szkół, które już teraz na zajęciach wykonują ozdoby.

– Tej podniosłej atmosferze wspólnego dekorowania choinki będą towarzyszyły kolędy oraz dzielenie się opłatkiem. Mieszkańcy oraz dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli przyniosą własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe i będą przystrajać nasz osiedlowy świerk – wyjaśnia Jan Gąbka, Prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W programie wydarzenia oprócz ubierania drzewka, odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, w tym słodkiego poczęstunku od Mikołaja oraz przygotowanych specjalnie na tę okazję niespodzianek. Celem wydarzenia jest wspólne przeżywanie radości z nadchodzących Świąt Bożego narodzenia jak też pielęgnacja tradycji i więzi w społecznościach lokalnych.

Pomysł ubierania osiedlowej choinki zrodził się w pięć lat temu podczas spotkania partnerskiego, które odbyło się 23 listopada 2012r. w Filii Nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego przy ul. Grażyny. Celem tej inicjatywy środowiskowej była integracja mieszkańców osiedla oraz lokalnych instytucji i organizacji.

(fot. archiwum)
2016-12-13 22:34:38

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Witam lsm ubierzcie choineczkę na 15 metrow albo jeszcze wyżej będzie ciekawiej atrakcja będzie i pamiętajcie jedno jak spadnie snieg to każdy z mieszkancow w okol choinki niech ulepi bałwana:):)

 2. dawajta również renifery z saniami niech ciagna szlachtę 🙂

  • Opanowałeś caps look-a czy ktoś korzystał przed tobą z komputera?Jeszcze tylko polskie ą,ę,ó…, interpunkcja, mniej głupot i będą z Ciebie ludzie.

 3. Czy Panowie Cugowscy zaszczycą nas swoją obecnością? Poniekąd są związani z naszym osiedlem. Zapraszamy

 4. enter the sandman

  Inicjatywa jest super, ale w tamtym roku ta choinka wyglądała jakby ktoś na nią kubeł śmieci wysypał.

  • Wyglądała i będzie wyglądać lepiej od tandetnej komercji Żuka. Przedszkolaki same zrobiły ozdoby i to jest najpiękniejsze w tej akcji, ich roześmiane buzie i radość, że wykonane własnoręcznie ozdoby będą dekorowały, żywe osiedlowe drzewko. Tobie widać pasuje plastikowa ekologia z taśmowo produkowanymi, chińskimi ozdobami.

   • Przecież na niej śmieci wisiały:D Jakieś gazety, puszki, butelki. Człowieku, widziałeś ją?!

    • Akurat tymi ozdobami, choinkę przystroili zamieszkali w okolicznych, licznych stancjach, studenci. Tylko na tyle stać przyszłą, napływową, klasę „inteligencji”, Mieszkam tuż obok, zrobiłem zdjęcia by wysłać znajomym na emigracji, Jakoś tego o czym napisałeś na zdjęciach nie widać. Widocznie pojawiło się pózniej. Na palcach jednej reki można policzyć żaków korzystających z altan śmietnikowych, więc nie wymagaj od nich zbyt wiele. Przyozdobili jak umieli. Jeśli tak samo przyswajają wiedzę, marnie rysuje się przyszłość tego kraju.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja