690 680 960

Mieszkają koło Lublina, nie mają jak dostać się do miasta. Po gminie Niemce znów będą kursowały busy

Mieszkańcy gminy Niemce od kilku miesięcy narzekają na problemy komunikacyjne. Choć mieszkają w pobliżu miasta wojewódzkiego, nie mają czym do niego dojechać. Wszystko dlatego, że jedyny prywatny przewoźnik zawiesił kursowanie.

Od początku marca mieszkańcy wielu miejscowości w gminie Niemce, aby dojechać do Lublina muszą korzystać z własnych samochodów, lub prosić sąsiadów o podwiezienie. Powodem jest to, że jedyny prywatny przewoźnik, który posiadał koncesję na przewóz osób po terenie gminy, zawiesił swoją działalność. Z dnia na dzień busy przestały kursować do wielu miejscowości.

Jak nam wtedy wyjaśniali mieszkańcy, każdy był zaskoczony, gdyż nikt ich o tym fakcie nie poinformował. Wiele osób czekało na przystankach, jednak bus nie przyjechał. Pasażerom, którzy posiadali bilety miesięczne zwrócono też część pieniędzy. W tej sprawie starał się negocjować wójt gminy, który był nawet gotów dopłacać do kursów, żeby tylko połączenia wróciły.

Właściciel firmy przewozowej wyjaśniał, że kursy stały się dla niego nieopłacalne. Mieszkańcy nie wierzyli w te tłumaczenia, gdyż jak mówili, z busów korzystało bardzo dużo osób. Niektórzy podejrzewali, że była to zemsta za umowę, jaką miesiąc wcześniej Urząd Gminy zawarł z Zarządem Transportu Miejskiego. W jej wyniku autobusy komunikacji miejskiej zaczęły kursować do Nasutowa, Krasienina-Kolonii i Ciecierzyna – Żulina.

Po wielu miesiącach nieobecności komunikacja podmiejska znów będzie realizowana. Jak poinformował właśnie Urząd Gminy w Niemcach, z dniem 1 sierpnia realizowane będą kursy na trasach Lublin-Boduszyn, Lublin- Rudka Kozłowiecka oraz Lublin- Osówka. Obsługiwać je będzie firma z Brzeźnicy Książęcej w gminie Niedźwiada. Busy będą kursowały tylko w dni powszednie.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-29 15:16:23

15 komentarzy

 1. Widocznie te „bardzo dużo osób ” to za malo żeby się oplacalo jezdzić …czasy PKS czy Transpedu gdzie po wioskach jezdziły czesto prawie puste autosany juz mineły i nie wróca …teraz jak się nie kalkuje to nikt nie będzie jezdził ….proste

  • Jak nie wiesz o co chodzi w tym przypadku to się nie wypowiadaj. Dla ciebie prosty to jest nawet drut w kieszeni.

 2. jak w filmie: "Parada Oszustów"

  Rozwiązanie jest proste: gdy gmina Niemce dogada się z MPK Lublin to będzie tak jak z komunikacją do Świdnika. Przynajmniej będzie stabilnie i wiarygodnie. Okazuje się, że bandycko-złodziejska prywatyzacja transportu zbiorowego nie sprawdza się wszędzie.

 3. Jak się gościu zorientował że go gmina zachodzi od tyłu razem z mpk to ścisnął dudę i się oddalił w nieznanym kierunku (nie będą go ru..li)

 4. Wiadomo jaka cena biletów na trasie Osówka-Lublin?

 5. Z buta i do pociągu proste, te kursuja.

 6. jak zwykle wszyscy olewają DYS; mieszkam tez nie daleko ikei ale 1,5km do przystanka w kazdym kierunku mi sie nie uśmiecha

 7. A dzieci za dojazd musza placic bo inaczej nie chce ich brac kierowca i zostawia na przystanku.

 8. Prosimy o busy przez Dys koło widłaków!!!!

 9. No nie dziwie się. Trasa przez Niemce to tylko kilka km a stać w korkach trzeba i godzinę !!! Komu się to opłaca ….? Rowerami niech jeżdża !!! Przejścia blokować aby kierowcy jeszcze dłużej stali to oczywista … łazić wiecznie jak swiete krowy. Sama nie chciałabym bydła wozic.

  • Licz się ze słowami!! jakie BYDŁO?to są ludzie jak każdy inny,często starsi którzy też muszą dotrzeć w jakiś sposób do lublina np.do lekarza.TYLE MA TEMAT

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas