690 680 960

Miesiąc utrudnień w ruchu na wjeździe do Lublina od strony Łęcznej. Warto korzystać z objazdów

Przez ponad miesiąc, kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna, spodziewać się mogą sporych utrudnień w ruchu. W miejscowościach Wólka i Długie prowadzony będzie remont nawierzchni.

W poniedziałek w godzinach wieczornych rozpoczęły się prace związane z remontem drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna. Chodzi o mający ok 1,5 km odcinek od granicy Lublina do węzła Tatary, czyli skrzyżowania z obwodnicą miasta.

Prace będą polegały na wymianie nawierzchni. W pierwszej kolejności frezowany będzie asfalt, potem drogowcy rozpoczną układanie obu warstw jezdni. Roboty te mają potrwać miesiąc i zakończą się w drugiej połowie listopada.

Kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Droga będzie cały czas dostępna, jednak zamykane będą poszczególne pasy jezdni, a to oznacza, że pojazdy będą przepuszczane wahadłowo. Z uwagi na spory ruch, jaki występuje na tym odcinku, należy się liczyć ze sporymi korkami. Dlatego też warto korzystać z objazdów obwodnicą Lublina.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

 1. Na co drugim zdjęciu rowerzysta na chodniku, ale artykuł o jeździe rowerami po chodnikach jeszcze nie powstał.
  Ale wystarczy przedstawić 1 zdjęcie rowerzysty na drodze serwisowej drogi ekspresowej, żeby podtrzymywać dogmat, że rowerzyści jeżdżą po ekspresówkach.

 2. Ruch na drodze Lublin-Łęczna, to porażka. Aut dużo, wąsko; tiry, ciągniki, śmieciarki, których nie ma gdzie wyprzedzić. Ostatnio zacząłem jeździć objazdem z drugiej strony lotniska w Świdniku. Polecam osobówkom. Dużo mniejszy ruch.

 3. Przecież asfalt na tamtym odcinku jest w stanie co najmniej dobrym. Bardziej przydałby się nowy na Turystycznej bo wróci do stanu sprzed remontu w 2002.

 4. No tak. Jak zwykle władze zapomniały zjeść Snickersa i planują rozbobrowanie drogi żeby na wszystkich świętych ludzie mogli mieć jeszcze więcej stania i korków. Proponuję standardowo pociągając z opóźnieniem oddania do wigilii żeby było śmiesznie 😉

 5. A rondo w Turce kiedy? Do końca roku już niewiele czasu zostało a Pan Wójt, rok temu przed wyborami obiecywał, że się wyrobi…

  • mieszkaniec Długiego

   A teraz już jest „PO” wyborach… i teraz dobre drogi remontują. Ciekawe kiedy ta cienka warstwa asfaltu którą kładą odstanie… pewnie po zimie. Po co się brać za rzeczy które wymagajà zrobienia. Bezsensowny remont-brak poinformowania mieszkańców… nieprzygotowane wyjazdy z posesji po zdarciu starego asfaltu- norma

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas