Mieli się ścigać, przyjechała policja. Zatrzymano 8 praw jazdy

Aż 161 km/h miał kierowca volkswagena, którego zatrzymano w nocy w Lublinie. Wraz z innymi kierowcami, którzy urządzali nielegalne wyścigi na miejskich ulicach, stracił uprawnienia do kierowania.

W ostatnim czasie, lubelska policja dostaje coraz więcej telefonów od zdenerwowanych kierowców, którzy informują o odbywających się na ulicach miasta wyścigach. W piątek wieczorem, owe zgłoszenia postanowili sprawdzić funkcjonariusze ze specjalnej grupy do walki z piratami drogowymi. Po godzinie 22 mundurowi zauważyli grupę samochodów, których kierowcy za nic mieli przepisy ruchu drogowego.

Kilkanaście pojazdów zostało zatrzymanych do kontroli. Jak się okazało ich kierowcy mieli zamiar wziąć udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Policjanci wystawili 14 mandatów karnych, wszystkie dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Rekordzista, kierujący volkswagenem 19-latek, miał na liczniku 161 km/h przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h.

Jednak działania funkcjonariuszy zakończyły się nie tylko na mandatach. Kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h, zgodnie z nowymi przepisami, zatrzymane zostało prawo jazdy. Łącznie 8 z nich na okres 3 miesięcy pożegnało się z uprawnieniami. Za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów czy też ich wyposażeniu zatrzymano również 4 dowody rejestracyjne. Z kolei jeden z kierowców, nie dość że prowadził auto bez uprawnień, to na dodatek znajdował się pod działaniem środków odurzających. Jego sprawa trafi do sądu.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-10-04 10:23:05

80 komentarzy

 1. Brawo Policja !!! kilku wariatów mniej na drodze.

  • Naprawdę wierzysz, że zatrzymanie plastiku i jakiś liścik z sądu czy starostwa powstrzyma to towarzystwo ?

  • Tak tylko to zdjęcie jest z 18 kwietnia był już taki artykół a prawda jest inna 😀 ani mandatu ani zabranych uprawnieniń.. Tyle w temacie Lublin 112- TVN

 2. „postanowili sprawdzić owe zgłoszenia” – dobre.

 3. nie popieram wyścigów na ulicach natomiast konfidentów też

  • a kogo bardziej?
   Świat dorosłych nie jest czarno- biały – trzeba wybierać pomiędzy różnymi kolorami i odcieniami.
   Bardzo możliwe, że osoba zgłaszająca uratowała życie ścigantom lub innym osobom postronnym.
   Słuszna decyzja, chcesz czuć się bezpiecznie – reaguj na niebezpieczne zachowania.

  • W takich sytuacjach popieram „konfidentów”, choć to żadni konfidenci, tylko zdrowo myślący ludzie.

  • Jakich konfidentów? Tacy gówniarze stwarzają zagrożenie dla życia niewinnych ludzi. Zgłoszenie tego to nie żadne donosicielstwo, ale wręcz obowiązek. Zgłaszający to żaden konfident, ale odpowiedzialny człowiek. To nie gimnazjum, tutaj nie chodzi o to, kto rzucił kredą w nauczycielkę.

  • Wyrazy współczucia. Jak sąsiad za ścianą będzie żonę i dziecko okładał pięściami to tylko podgłośnisz tv żeby wrzaski zagłuszyć. A poza tym wydaje mi się, że nie rozumiesz znaczenia słowa konfident

 4. Następnym razem zapraszam poza teren zabudowany przynajmniej prawo jazdy nie zabiorą. Poza tym dziwią się że się ścigają się w mieście jak nie ma toru.

  • Brak toru nie obliguje nikogo do ścigania się na ulicach
   Mam w kolekcji kilka sztuk pistoletów i rewolwerów napędzanych Co2, każdym z nich można zrobić sporą krzywdę – jak nie ma w okolicy strzelnicy to co – mam strzelać na ulicach?!
   Ogarnijcie się zanim będzie za późno.

   • Strzelnic w „okolicy” masz pod dostatkiem,ale taki z Ciebie „miłośnik strzelectwa” jak z mysiej pipki wór na mąkę…

    • Dawaj adresy tych „strzelnic” – chętnie poćwiczę

     • 2 kryte na gospodarczej i na nałeczowskiej i otwarte w Bychawie, Borowicy, Wąwolnicy za 35 PLN możesz postrzelać z kałacha i cz czy glocka polecam w tych czasach pasowało by się nauczyć strzelać i nie bać się broni 🙂

     • P.S dziś zabrałem na strzelnicę znajomego z jego 2 synami jeden 10 drugi 17 lat i jeden i drugi bez problemu dali radę nawet z kałachem

   • akurat drogi gościu strzelać z pneumatyka wcale nie trzeba na strzelnicy. Wystarczy miejsce w którym nie zrobisz krzywdy innej osobie, ale czytając twoje wypociny to raczej sobie.

  • Gór też nie ma. Czy wobec tego mam wspinać się po budynkach?

  • Popieram w 100 % pana powyżej .. prezydent dał zgodze na wybudowanie mieszkań 100 m od toru …zabrał tor .. dał pomysł na wybudowanie daleko dalej … ale pieniędzy już nie dał … Brawo !!!

 5. „Jak się okazało ich kierowcy mieli zamiar wziąć udział w nielegalnych wyścigach ulicznych” a co pochwalili się że jadą się ścigać ?

 6. Szkoda , że nie zabierają takim idiotom pojazdów na trzy miechy , przecież ci debile i tak będa bez ,,lejców” jeździć.

 7. Zlikwidowac wszystkie tory, bedzie bezpieczniej na drogach

  • Jak tor był, to też grzecznie nie jeździli. Dajcie se już z tym siana – jak wam tak zależy, to sobie zorganizujcie sami. Bo mam wrażenie, że ten brak toru to tylko wygodne usprawiedliwienie waszych idiotycznych działań.

 8. moglibyście zaaktualizować zdjęcia, a nie wrzucacie bardzo stare foty nie mające nic wspólnego z artykułem 🙂

 9. BARDZO DOBRZE!!!
  W tym tygodniu byłem świadkiem jak w środku dnia, ulicą Filaretów, ścigało się dwóch mądrych inaczej (BMW i modyfikowany Opel). Szczególnie ten drugi stwarzał niebezpieczeństwo wykonując gwałtowne manewry wyprzedzania bez jakiejkolwiek sygnalizacji. Jakbym miał oszacować ich prędkość to obstawiałbym coś ok 120 kmh.. a ilu pieszych już tam przy wiadukcie zginęło? (inna sprawa, że przejście jest marnie ulokowane…)

 10. po co było zamykać tor?! niech zbudują nowy to będzie spokój na drogach

  • Zlozcie sie na ten tor. Przeciez was tylu jest lamusy w rurkach dymani nie opodal na poludniowej, jeb…tor i jego zwolennikow w polo z 94roku

  • Na torze to jak wyszedłeś na prostą dość dynamicznie to ledwo 130km/h było na początku hamowania i to w ponad 300konnym aucie. Emocje jak przy sezonowym zbiorze malin… Tor nie ma tu nic do rzeczy, bo toru samochodowego nigdy nie mieliśmy w Lublinie.

 11. może kiedyś podziękujesz owemu konfidentowi za to że nie zabili Ci dziecka albo żony

 12. Nie oddałbym ani Prawa Jazdy ani Dowodu.. nie wziałem, zapomniałem.. i nie mogą zabrać.. aby mandat 100zł za brak dwóch dokumentów.

  • a jak cię przeszukają i znajdą dokumenty to dopłacasz 500zł 😉

  • Myślisz, że tego faktu nie odnotują w systemie? A jazda bez uprawnień jest inaczej traktowana. Profilaktycznie powinni też posadzić na tydzień, jeden z drugim by ochłoną, Zobaczył jak fajnie jest siedzieć, może takie doświadczenie by baranów czegoś nauczyło.

   • Zocha, jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

    • Za brak dokumentu to prawda jest 50zł ale zatrzymanie prawa jazdy następuje w systemie zostają wysłane stosowne kwity to że nie okażesz im uprawnien niczego nie zmienia tylko 50zł wiecej do puli…

  • Ech, ta gimnazjalna mitomania.

  • Fizycznie, nie zabiorą – bo nie masz – ale odnotują, gdzie trzeba i listonosz doręczy ci polecony od starosty/prezydenta z wezwaniem od oddania dokumentu odpowiednim organom. Poza tym może to być potraktowane jako jazda bez uprawnień. I nie 50 a bodajże 500 zapłacisz.
   Poza tym masz OBOWIĄZEK posiadania przy sobie dokumentów: stwierdzającego tożsamość (dowód, paszport), rejestracyjnego dla samochodu czy też innego pojazdu oraz uprawnień do kierowania nim.

   • „Poza tym masz OBOWIĄZEK posiadania przy sobie dokumentów: stwierdzającego tożsamość (dowód, paszport),” A ten obowiązek to jakieś podstawy prawne ma, czy tylko w maglu słyszałeś?

 13. 161km/h VW – Gościu po tym popisie musisz dolać oleju

 14. Czemu towarzystwo nie pojechało tam, gdzie ruch jest zerowy albo znikomy, tylko tłucze się w środku miasta ?

  • Tak Ci tylko powiem że tak właśnie było że wszystko się odbywało w miejscu gdzie ruch był 0 …. A policji tam wcale nie było, a nie przepraszam przyjechali i nic nie zrobili nawet a następnie miejsce było zmienione gdzie ruch także był 0… Także nawet nie wiem skąd owe informacje mają ..

 15. Kolejna doskonała akcja policji wymierzona w „piratów drogowych” no sukces nie ma co…
  Za prawdziwych idiotów byście się wzięli lub za auta które wgl nie powinny jeździć po drogach, a nie za kilku łebków ścigających się na drodze w nocy gdzie nie ma ruchu. a jaki problem miasto by miało żeby o godzinie 24 zamknąć jaką ulice i dać się pościgać ? lepiej tak by było niż budować tor czy wlepiać mandaty a sorry z mandatów macie KASE !

  • No tak bzdurnego komentarza to chyba nigdy w życiu nie przeczytałam… Zamknąć ulicę, żeby debile mogli się pościgać, jak ludzie chcą spać? Albo przejechać spokojnie z nocnej zmiany do domu? Brak słów…

 16. moze zamiast zabierania im papierow powinno pozwolic im sie zwyczajnie pozabijac , to chyba lepsze bynajmniej dla innych uzytkownikow drog.pozdrawiam

 17. Cytat: „W ostatnim czasie, lubelska policja dostaje coraz więcej telefonów od zdenerwowanych kierowców, którzy informują o odbywających się na ulicach miasta wyścigach”… Ciekawe dlaczego? Nie jestem jednym z „obrońców toru”, mimo że spędziłem na nim wiele godzin, ale skutki likwidacji jedynego takiego obiektu w regionie są coraz bardziej widoczne… Jak czytam komentarze typu „zrzućcie się na tor”, to zaczynam wątpić w inteligencję co poniektórych komentujących. Otóż, pieniądze są – nie ma terenu, który w planie zagospodarowania przestrzennego ma wpisane przeznaczenie pod sporty motorowe! Nikt nie zezwoli na wybudowanie toru w losowo wybranym miejscu, bo przecież „świeżo upieczeni” mieszkańcy miasta z nowopowstałych w okolicy bloków będą tęsknić za ciszą rodem ze swojej rodzinnej wsi (jak np. mieszkańcy ul. Fulmana w sąsiedztwie byłego już toru Lublin). Nie zrozumcie mnie źle – nie bronię piratów drogowych, ale skoro powstało w Lublinie multum „orlików”, basenów, stadion piłkarski, siłownie „pod chmurką” a nawet stok z wyciągiem narciarskim, na które nota bene wszyscy się „zrzuciliśmy” płacąc podatki, to co stoi na przeszkodzie, żeby przeznaczyć kawałek gruntu pod budowę toru? Zaznaczę jeszcze raz – sponsorzy są, więc nie chodzi tu o pieniądze (a może właśnie chodzi – może ktoś czeka na jakąś łapówkę?)…

 18. Najpierw Lubelskiemu Januszowi było za głośno bo kupił tańsze mieszkanie obok toru, napisał pismo i toru nie ma Janusz zadowolony, myślał że wygrał… A teraz gdy Janusz jedzie swoją Nubirą w gazie i ktoś go wyprzedzi to już pirat drogowy, i Janusz dzwoni na policję, Wielkie brawa Januszu ! 🙂

 19. hahaha smieszni jestescie ludzie byliscie za zabraniem toru lublin to teraz nie moejcie pretensji lublin bedzie teraz jednym wielkim torem

  • Zmartwię cię. To ty jesteś śmieszny. A do tego żałosny. Pozostaje ci więc brandzlowanie się do tego toru, bo śmiesznego i żałosnego gościa żadna laska nie strawi.

 20. O obroncy toru tlumnie przybywaja… Juz to widze jak po powstaniu toru z ulicy znikna pararajdowcy. W jakim Wy swiecie zyjecie ? I sami przeciez wiecie ze sciganie sie po ulicy nie zastapi zaden tor, wiec przestancie mydlic ludziom oczy i slac obiecanki podbarwione szantazem.

  Niedoszli rajdowcy podjeli ryzyko i tyle… chyba zdawali sobie sprawe czym moze sie to skonczyc wiec po co ten placz ?

  • Tak tylko Ty jak i 50ciu takich jak Ty nie umicecie czytać ze zrozumieniem, NIKT SIĘ nie ścigał – wg artykułu Mieli zamiar a do tego foto jest z 18 kwietnia gdzie tez napisali bajki o zabranych uprawnieniach i mandatach …
   a to by l tylko spot Hondziarze.pl

 21. Widząc wiek kierowców, to włosy dęba stają. Przedszkole za kierownicą urządza nocne ściganie? Naćpana smarkateria pewnie się naoglądała „Szybkich i wściekłych” i próbuje cudować w mieście ładu i porządku. Według nowego wchodzącego prawa taki początkujący kierowca przy takim przewinieniu popełnionym całkiem świadomie w mieście, powinien stracić prawo jazdy na co najmniej 2 lata i całkowicie od początku przejść kurs szkolenia na prawo jazdy. A w pierwszej kolejności przejść badanie u psychiatry!

 22. Posadzic ich a jakze, ale w szpitalu na oddziale z ofiarami wypadkow drogowych. Jak sie napatrza to odechce sie niebezpieczenstwa na siebie i innych sprowadzac.

 23. brawo! Dostaniecie napewno za to medale! Proponuje zamknac jeszcze pare torow, napewno bedzie bezpieczniej!

 24. Nie potrzeba prawka by śmigać ponad standard!!! POlicja powinna ścigać prezydenta, który zlikwidował tor.

 25. Ludzie, jak widzę niektóre komentarze to aż się nóż w kieszeni otwiera. Czy naprawdę myślicie że zamknięcie toru odpowiada za każdą głupotę młodych czy doświadczonych kierowców w tym mieście ? Ogarnijcie się. Fakt – tor może był potrzebny dla ludzi którzy lubią sobie poświrować swoimi autami, i było to bardzo dobre i jak najbardziej popieram pomysł takiego obiektu w Lublinie lub okolicach, jednakże budowa toru nie zlikwiduje niebezpieczeństwa „ulicznych wyścigów” bo jazda na torze to nie to samo co po ulicach – sam jadąc do pracy nieraz natykam się na ”piratów” którym na światłach mało co ”skrzynia biegów nie wystrzeli od strzałów sprzęgłem” – dla samej satysfakcji. Sam nie jestem ”niedzielnym” kierowcą i lubię dynamiczną jazdę, jednak mam na uwadze to że nie zawsze można jeździć szybko i dynamicznie – a tym bardziej jak widzę że jakiś ”małolat” prowadzi pod wpływem (nieważne czy narkotyków czy alkoholu) to szlag mnie trafia – jak można aż tak nie myśleć ! Zabrać prawko na okres min. 3 lat to się nauczy żeby nie ćpać/pić i prowadzić. Naprawdę ludzie ogarnijcie się, bo niektórzy wypisują takie bzdury (w obie strony – broniąc albo jednych albo drugich), że aż się rzygać chce !
  Pozdrawiam.

  • Za każdą nie, ale likwidacja toru NA PEWNO zwiększyła ilość kierowców ścigających się po mieście. Dzięki likwidacji toru popularność nielegalnych wyścigów mocno wzrosła.

   • Taaa a świstak siedzi i zawija a za likwidacje toru odpowiadają mieszkańcy ze wsi, którzy przeprowadzili się do miasta i mieli taką siłę przebicia, że aż zmusili właściciela toru do sprzedanie go za „symboliczną” kwotę develeporowi a co najlepsze to duża cześć tu się wpisujących nawet w to wierzy.

 26. 19 lat- to na pewno bardzo doświadczony kierowca. Rodzice kupią auto a ten baran się wygłupia.

 27. Po zatrzymaniu takiego sciganta,wpier….ol aż do zesr…..a,mandat z 10 tys,zatrzymanie prawka na 2-3 lata,i praca w hospicjum

  • Widać komuś z biletem miesięcznym mocno żal d.. ściska że ktoś ma dobrze odpychające się od asfaltu auto.

 28. Chłopaki chcieli się pościągać na pustych obrzeżach miasta. Pewnie na jakiś zawrotnych prędkościach by się nie skończyło. Teraz przejdą na ekspresówkę a tam i 200 się poleci tylko jak się wyleci z asfaltu to można więcej szkód narobić

 29. Spoty nie odbywają się w miejscach, gdzie jest ruch. Na zawrotne prędkości w Lublinie jest mało dróg, dlatego nie rozumiem jak można określać to mianem „nielegalnych wyścigów” skoro są to spotkania fanów motoryzacji. Spotkania mają charakter hobbistyczny i tylko Ci, którym się na nie spieszy chcą sobie „przycisnąć”, bo nie szkoda im zawieszenia na tych dziurach. Niech sobie łapią tych rajdowców, ale co komu szkodzi spotkanie kilkudziesięciu samochodów, które są zaparkowane na parkingu a ich właściciele wymieniają się informacjami, osiągami i innymi danymi? Chrzanić takie „wiadomości” – przekłamane, żeby chołota zobaczyła jak skuteczna jest policja. Gdzie ta policja jak trzeba pomocy? Dlaczego z takim zapałem nie ścigają prawdziwych przestępców, którzy czują się bezkarni?
  A co do prowadzenia pojazdów pod wpływem – z tym się zgadzam, łapać i nie oddawać uprawnień, niech zdobywają je od nowa.

  • Cytuje: ,,A co do prowadzenia pojazdów pod wpływem – z tym się zgadzam, łapać i nie oddawać uprawnień, niech zdobywają je od nowa.” – Jakie zdobywanie od nowa? Za jazdę pod wpływem powinno się zabierać prawo jazdy dożywotnio!!!

   Brawa dla osoby , która zadzwoniła na Policje z informacją o wyścigach. Brak toru nie może być usprawiedliwieniem dla nielegalnych wyścigów, a jak czytam to niektórzy wręcz sugerują , że to przez brak toru. Dajcie już spokój z tym brakiem toru.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach