Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał kolizję po pijanemu. Wezwał policję gdyż sprawca też był pijany

To zdarzenie chełmscy policjanci zapamiętają na długo. Zderzyły się dwa auta, obaj kierowcy byli pijani a na dodatek jeden z nich zawiadomił o wszystkim policję.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy przed przejazdem kolejowym w centrum Chełma. Przed torami zatrzymał się samochód osobowy marki renault, za nim stanęło audi, jednak jadący za nimi seat nie wyhamował i z impetem uderzył w tył znajdującego się przed nim pojazdu. Uderzone audi wpadło jeszcze przodem w renault. Kirujący audi mężczyzna widząc że sprawca zdarzenia jest pijany, natychmiast zawiadomił o wszystkim policję. Jednak najprawdopodobniej z powodu emocji zapomniał, że sam wcześniej spożywał alkohol.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze chełmskiej drogówki okazało się, że z uczestników kolizji trzeźwy jest tylko 31- letni kierowca renault. Sprawca zdarzenia, 24- letni mieszkaniec gminy Rejowiec, miał 2 promile alkoholu natomiast kierujący audi, 37- letni mieszkaniec gminy Rejowiec, 1 promil alkoholu w organizmie.

-Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierujący samochodem marki Seat Cordoba –wyjaśnia mł. asp. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. -Kierowca nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki Audi 80, które uderzyło jeszcze w stojącą przed nim renówkę.

Obaj nietrzeźwi kierowcy stracili swoje prawa jazdy, zaś policjanci skierują do sądu wniosek o ich ukaranie. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone